شنبه 08 نوامبر 14 | 11:45
اخبار امنیت اطلاعات

بی‌اعتباری پلیس لندن پس‎از افشاگری اسنودن 

رئیس پلیس لندن اعتراف کرده که پس از افشاگری‌های ادوارد اسنودن در مورد نقض حریم شخصی مردم توسط پلیس آمریکا و انگلیس، اعتماد به این نهاد از بین رفته است.


13921220000392_PhotoA

رئیس پلیس لندن اعتراف کرده که پس از افشاگری‌های ادوارد اسنودن در مورد نقض حریم شخصی مردم توسط پلیس آمریکا و انگلیس، اعتماد به این نهاد از بین رفته است.

سربرنارد هوگان هو، رئیس پلیس لندن اظهار داشته که برای حل مشکل بی‌اعتمادی مردم به نهادهای امنیتی آمریکا و انگلیس باید بین شیوه های مورد استفاده برای حفظ امنیت و همین طور حریم شخصی کاربران توازنی برقرار شود.

هوگان هو که در کنفرانسی در حضور مقامات بلندپایه پلیس آمریکا سخن می‌گفت، افزود که مقامات باید مراقب دوران پس از اسنودن باشند و از ابزار شدیدا تهاجمی برای کنترل ارتباطات مردم تنها در صورت ضرورت استفاده کنند، چون در غیر این صورت با خطر از دست دادن همه آنها مواجه خواهند شد.

وی خواستار آن شد که برای دسترسی به داده های خصوصی کاربران فرایند تایید چند مرحله ای، نظارت و کنترل به وجود آید تا بین حقوق افراد برای حفظ حریم شخصیشان و همین طور حق حفاظت از مردم در برابر جرائم جدی توازن ایجاد شود.

او به بیل براتون همتای خود در پلیس نیویورک گفت که برای بازگرداندن اعتماد از دست رفته مردم باید کارهای زیادی انجام شود و این کار به نفع خود ماست و آن را به بهترین وجه انجام می دهیم. اظهاراتی بی سابقه از این دست در تضاد با گفته های دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس است که سال گذشته رسانه های افشاکننده اسناد جاسوسی شرم آور نهادهای اطلاعاتی امریکا و انگلیس را به کمک کردن به دشمنان این کشورها متهم کرده بود.

هوگان هو از افزایش تمایل شرکت های فناوری به رمزگذاری داده های کاربران پس از افشاگری های ادوارد اسنودن اظهار نگرانی کرد و گفت بیم دارد که با این کار اینترنت به فضایی تاریک و غیر قابل مدیریت مبدل شود.

 

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: