شنبه 08 نوامبر 14 | 12:34
صبح امروز؛

کعبه معظمه با گلاب ناب شست‌وشو داده شد

مراسم شست‌وشوی کعبه معظمه با آب زمزم‌ و گلاب ناب، امروز شنبه طی مراسمی بدون حضور ملک عبدالله‌ و با شرکت فرزند وی در مکه مکرمه برگزار شد.


13900829151628_PhotoA

مراسم شست‌وشوی کعبه معظمه با آب زمزم‌ و گلاب ناب، امروز شنبه طی مراسمی بدون حضور ملک عبدالله‌ و با شرکت فرزند وی در مکه مکرمه برگزار شد.

امیر مشعل بن عبدالله امیر مکه مکرمه و همراهانش، امروز شنبه درون کعبه معظمه و دیوارهایش را با پارچه‌های آغشته به آب زمزم و گلاب ناب شست‌وشو دادند.

در مراسم شستشوی کعبه معظمه، شیخ عبدالرحمن بن عبدالعزیز السدیس رئیس کل امور حرمین شریفین، برخی وزیران، پرده داران و اعضای دفاتر نمایندگی های دیپلماتیک کشورهای اسلامی در عربستان و شهروندان و زائران حضور داشتند.

در این زمینه رئیس کل امور حرمین شریفین اعلام کرد: شستشوی کعبه معظمه بیانگر میزان اهتمام به بیت الله العتیق و نظافت و تطهیر آن است.

وی افزود: اداره کل امور حرمین، آب زمزم مخلوط شده با گلاب ناب و تمام نیازهای شستشو را از مدت‌ها پیش آماده کرده است.

وضعیت پرده کعبه به پیش از موسم حج بازگشت

پرده کعبه معظمه که پیش از موسم حج به سبب ازدحام شدید زائران و جلوگیری از پاره شدن آن، مقداری به بالا کشیده شده بود، صبح پنجشنبه پانزدهم آبان به وضع عادی خود بازگشت و بخشی از پرده که در ایام حج جمع آوری شده بود، پایین کشیده شد و به حلقه های ثابت در پایین کعبه مشرفه وصل شد.

این گزارش حاکی است، مطابق معمول هر سال، بخش پایینی پرده کعبه معظمه در روز نهم ذی الحجه بالا کشیده می‌شود و تا هنگام خروج حجاج به همین شکل باقی می ماند تا از پاره شدن و آویزان شدن زائران به آن هنگام ازدحام جلوگیری شود.

 

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: