دوشنبه 10 نوامبر 14 | 12:00
پخش سه انیمیشن ایرانی از شبکه پویا

استقبال مخاطبان شبکه‌پویا از انیمیشن ایرانی

پخش سه انیمیشن ایرانی «پهلوانان»، «قصه‌های ریرا» و «گنج مثنوی» با استقبال مخاطبان کودک و نوجوان شبکه پویا مواجه شده است.


13900809112126_PhotoA

پخش سه انیمیشن ایرانی «پهلوانان»، «قصه‌های ریرا» و «گنج مثنوی» با استقبال مخاطبان کودک و نوجوان شبکه پویا مواجه شده است.

استفاده از تکنیک های تصویرگری، داستان پردازی جذاب و ریتم مناسب در تولید انیمیشن های ایرانی باعث جلب نظر مخاطبان شبکه پویا شده است.

سیاوش زرین‌آبادی، کارگردان مجموعه «پهلوانان» که هر روز ساعت 18 از شبکه پویا پخش می‌شود، در این خصوص معتقد است: برای من این مهم بود که از شخصیت پوریای ولی و پیشینه ذهنی مخاطب استفاده کنیم و از فضا و موقعیت‌هایی که شخصیت پوریای ولی و فضای ایران قرن هشتم هجری در اختیارمان می‌گذاشت برای طرح داستان‌های جذاب بهره بگیریم. به همین دلیل ویژگی‌های متنوع و جذاب شخصیت پوریای ولی را به عنوان یک پهلوان، مرشد، کشتی‌گیر و شاعر مد نظر قرار دادیم و برایش قصه‌ ساختیم؛ قصه‌هایی که ممکن بود در زندگی پوریا رخ بدهد.

بابک نظری کارگردان «قصه‌های ریرا» نیز در معرفی این مجموعه می گوید: قصه‌های ریرا بر اساس زندگی (دختر بچه ای به نام ریرا )ریرا دختر خردسالی است که هر روز با سئوالات متفاوتی در دنیا اطراف خود رو برو می شود .او  ابتدا مسئله را با ذهنیت کودکانه  خود ارزیابی کرده و در طول داستان متوجه اشتباهات و توانایی های خود می شوند.

این مجموعه هر روز ساعت 14:30 از شبکه پویا پخش می شود.

مجموعه «گنج مثنوی» نیز که هر روز ساعت 17:30 از شبکه پویا پخش می شود، چکیده‌ای از داستان‌های مثنوی معنوی مولانا جلال الدین محمد بلخی، عارف و شاعر پرآوازۀ کشورمان است که با گرافیکی ساده، تصویر سازیی جذاب و رنگ آمیزی بدیع ، می کوشد تا به شکلی فانتزی بازگو کننده حکایتهای مثنوی معنوی برای کودکان باشد.

 هر سه مجموعه انیمیشنی مورد اشاره، در مرکز پویانمایی صبا تهیه و تولید شده‌اند.

 

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: