دوشنبه 10 نوامبر 14 | 19:22
محمدرضا باهنر دبیرکل جبهه پیروان:

دعوت باهنر از ناطق‌نوری برای حضور در انتخابات

دبیرکل جبهه پیروان از دعوت خود برای حضور ناطق‌نوری در انتخابات خبر داد و گفت: آقای ناطق متعلق به جریان اصولگرایی است اما هنوز حضور در انتخابات را نپذیرفته است.


13920909000127_PhotoA

دبیرکل جبهه پیروان از دعوت خود برای حضور ناطق‌نوری در انتخابات خبر داد و گفت: آقای ناطق متعلق به جریان اصولگرایی است اما هنوز حضور در انتخابات را نپذیرفته است.

محمدرضا باهنر دبیرکل جبهه پیروان با حضور در غرفه در بیستمین نمایشگاه مطبوعات درباره تلاش اصولگرایان برای ایجاد همگرایی و تشریح آخرین وضعیت جبهه اصولگرایی اظهار داشت: در هر صورت مسئله وحدت یک ترجیع‌بندی است که همه جریانات علاقمندند از آن برخوردار باشند و ما هم علاقمندیم که خودمان و دیگران به وحدت برسند.

باهنر ادامه داد: این مسئله یک هدف‌گذاری دارد و اینکه چه مقدار می‌توانیم به این هدف دست یابیم لذا تلاش‌مان این است که به یک وحدت کامل برسیم.

دبیرکل جبهه پیروان تصریح کرد: به گفته مرحوم آیت‌الله مهدوی‌کنی این وحدت، وحدت فلسفی نیست چرا که بالاخره اختلاف نظر وجود دارد و غلظت در مواضع از سوی طیف‌های مختلف متفاوت است اما زمینه کلی وحدت اصولگرایان در این دوره بیشتر است.

وی در خصوص برنامه جبهه پیروان برای تحقق همگرایی اصولگرایان خاطرنشان کرد: ما سابقه تاریخی و سیاست راهبردی‌مان هماهنگی ذیل نظر جامعتین است.

باهنر افزود: تلاش می‌کنیم که بقیه گروه‌‌ها را حول جامعتین مجتمع کنیم تا به وحدت برسیم.

دبیرکل جبهه پیروان در خصوص دیدار تشکل متبوعش با جامعه مدرسین گفت: این دیدارهای ما دوره‌ای است و در تلاش هستیم که خودمان به هماهنگی بیشتری برسیم تا اگر با جامعه مدرسین دیدار می‌کنیم چیزی برای عرضه داشته باشیم و این پیشنهاد را اکثریت اصولگرایان بپذیرند.

وی با بیان اینکه ما در این مسیر کار می‌کنیم تأکید کرد: ارتباط و تعامل ما با علما و روحانیون برقرار است.

باهنر با اشاره به رحلت آیت‌الله مهدوی‌کنی و عسکراولادی در جریان اصولگرایی ادامه داد:‌ رحلت این بزرگوران ثلمه سنگینی به جریان اصولگرایی بود اما در طول تاریخ انقلاب همیشه ریزش و رویش داشته‌ایم از این رو باید این سنت الهی را بپذیریم اما مهم این است که یک ایده و یک سازمان حفظ شده و به نسل‌های آینده منتقل شود.

دبیرکل جبهه پیروان درباره ادعای برخی اصلاح‌طلبان مبنی بر ائتلاف با اصولگرایان اظهار داشت: آنها تلاش می‌کنند اما اصالتا ما چنین ائتلافی را قبول نداریم.

وی با بیان اینکه ائتلاف اصولگرایان و اصلاح‌طلبان حول محور آقای ناطق نظر آنهاست گفت: آقای ناطق متأسفانه در حال حاضر فعال نیستند اما هر زمانی که ایشان بیایند ما استقبال می‌کنیم و ایشان را سرمایه اصولگرایی می‌دانیم و هیچکس نمی‌تواند این شخصیت را مصادره کند.

باهنر تأکیدکرد: اینکه اصولگرایان با اصلاح‌طلبان با هم به یک ائتلاف برسند را قبول نداریم اما می‌توانند در یک رقابت سالم و اخلاقی تعامل داشته باشند.

دبیرکل جبهه پیروان درباره دیدار با ناطق نوری و دعوت از وی برای حضور در انتخابات نیز، گفت: ما ایشان را در جلسات مختلف از جمله مجمع تشخیص می‌بینیم و به ایشان برای حضور اصرار می‌کنیم اما آقای ناطق هنوز این نکته را قبول نکرده است.

 

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: