دوشنبه 10 نوامبر 14 | 19:47
یادداشت یک رسانه کُرد

افزایش محبوبیت ایران برای گردشگران جهانی

رسانه کرد مدعی شد بعد از توافق‌نامه ژنو بین ایران و ۱+۵ پیرامون برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای کشورمان، محبوبیت ایران برای گردشگران جهانی رو به افزایش است.


13930818000634_PhotoA

رسانه کرد مدعی شد بعد از توافق‌نامه ژنو بین ایران و ۱+۵ پیرامون برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای کشورمان، محبوبیت ایران برای گردشگران جهانی رو به افزایش است.

به دلیل حجم بالای تبلیغات غرب علیه ایران، آمار گردشگران خارجی در کشورمان کمتر از ظرفیت و قابلیت‌های آن است.

«امی رودا» گزارشگر و تهیه‌کننده رادیو و تلویزیون که به عنوان گردشگر یه ایران سفر کرده‌بود، اخیرا در یادداشتی برای رسانه کُردی «رودا» به این نکته اشاره کرده‌است که آمار گردشگران خارجی به کشورمان رو به افزایش است.

«وجود تورهای راهنما برای مسافران خارجی، مسلط به زبان‌های زنده دنیا و آشنا با اماکن گردشگری من جمله ظرفیت‌های موجود در ایران است که به مسافران این امکان را می‌دهد تا به راحتی در ایران سفر کنند».

این گردشگر با اشاره به بعضی اماکن دیدنی در کشورمان اضافه کرد «گردشگران آلمانی، سوییسی و استرالیایی در بازدید از 17 کاخ در مجموعه کاخ‌های گلستان زیبایی چشم‌نواز آن را تحسین کرده و گفتند شیشه‌های رنگین به کار رفته در پنجره‌های این کاخ و موزه‌هایش در کنار شیشه‌بری‌های زیبا و طلایی‌رنگ این مجموعه از کاخ زمستانی سنت پترزبورگ زیباتر است».

«گردشگران انگلیسی نیز مشتاق بازدیداز زیبایی‌های ایران هستند»، که به گفته این گردشگر اروپایی «بعد از توافق‌نامه ژنو بین ایران و 1+5 از آذر ماه سال گذشته تا کنون منجر به بهبود روابط ایران و غرب شده که به موجب آن گردشگران بیشتری راهی ایران شده‌اند».

وی در ادامه با اشاره به اسامی افراد مختلف از علاقه‌مندی گردشگران بسیاری از آمریکا، اروپا، استرالیا و آسیا برای سفر به ایران نوشت.

 

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: