سه‌شنبه 11 نوامبر 14 | 13:34
پيرامون اظهار نظر عجيب مشاور رئيس جمهور صورت گرفت؛

طنز: شکایت بریاني‌های اصفهان از تركان!

دنیا دیده بهتر از ندیده است- راستش را بخواهید این ضرب المثل از بچگی، خیلی به گوشمان خورده بود، اما شاید ارزش و اهمیت آن را تا به حال با این دقت، تحت بررسی و کاوش قرار نداده بودیم…


download (2)

دنیا دیده بهتر از ندیده است- راستش را بخواهید این ضرب المثل از بچگی، خیلی به گوشمان خورده بود، اما شاید ارزش و اهمیت آن را تا به حال با این دقت، تحت بررسی و کاوش قرار نداده بودیم…

جناب آقاي تركان که شواهد امر نشان دهنده آن است که سال های زیادی را در کارهای سیاسی، مملکت داری و ظاهراً حوزه صنایع مختلف سپری کرده اند، در جمع مدیران خودروساز و قطعه ساز خطابه ای ایراد نموده اند با این عنوان که: «اگر قرار باشد تعرفه واردات برداشته شود در هیچ صنعتی به جز آبگوشت بزباش و قرمه سبزی در هیچ تکنولوژی تولید رقابتی برتر نخواهیم داشت…»

بر اساس همین خطابه، جمعی از صنعت سازان و تکنولوژیست های اصفهانی طی اعتراضی به جناب مشاور رئیس جمهور نامه ای تنظیم نمودند و امید دارند که از طریق دنیای مجازی به سمع و نظر حقیقی ایشان برسد. متن نامه بدین شرح است:

با سلام و احترام

با توجه به عنایت ویژه جناب مشاور، به آبگوشت بزباش و قورمه سبزی، اینجانبان اعتراض ویژه خود را نسبت به کم لطفی جناب مشاور ابراز می نماییم و از ایشان دعوت می نماییم که اگر تا به حال به دلیل اشتغال زیاد و امضاء نامه های کارتابلیشان موفق به حضور در کلانشهرها و شهرستان هایی دیگر به غیر از استان تهران نشده اند لااقل برای یک بار هم که شده «سیروا فی الارض» نمایند، آن وقت است که متوجه خواهند شد نه تنها به غیر از آبگوشت و قورمه سبزی هنرهای دیگری هم برای رقابت داریم بلکه در صنایع، تکنولوژی و تولیدات داخلی اقتصادی نیز قدرت رقابت و حتی پیشی گرفتن از رقیبان خارجی مان را دارا هستیم.

جناب مشاور به نظر می آید اصلا قیاسی مع الفارق نموده اند، اگر کمی بیشتر وقت بگذارند و در مراسم قابلمه پزان اصفهانی ها شرکت نمایند متوجه خواهند شد که چه تکنولوژی های تولیدی دیگری!!!! را در حقشان اجحاف نموده اند و تیتر سخن هایشان نکرده اند…

تکنولوژی های تولیدی از جمله بریان، خورش ماست، آش قلمکار، کشک و بادمجان، حلیم بادمجان و … تکنولوژی هایی که در تک تک شهرهای ایران، خاص همان منطقه را خواهید یافت.

لذا از همین جا مراتب شکایت خود را نسبت به کم لطفی جنابعالی از طرف بریان فروشی ها و خورش ماست پزی های اصفهانی به شما اعلام می داریم. جناب مشاور شايد نمي دانند كه هيچ كشوري در كره زمين و حتي در كرات ديگر توانايي رقابت با برياني هاي اصفهان را ندارد. همچنين شايد نمي دانند كه ماش و قمري و خورشت ماست اصفهاني ها كه البته گير هر كسي نمي آيد و قيمت بالاي آن اجازه خوردن آن را به همه نمي دهد، از نظر كيفيت و ارزش غذايي، مورد تأييد بسياري از كارشناسان قرار گرفته و گفتني است صنعت ساخت اين غذا در انحصار ايران و اصفهان است.

در پايان بايد يادآور شويم كه كوفته تبريزي هاي هموطنان ترك زبان ما بسيار خوشمزه و منحصر به فرد است و هيچ كس را ياري رقابت با آن نيست. ضمنا شنيده شده است كشورهايي كه در صنايعي همچون داروسازي، پهباد سازي، فولادسازي، ماهواره سازي، موشك سازي، نانو(سازي)، سلول هاي بنيادي(سازي) و… از ايران عقب مانده اند، قصد داشته اند روش پخت خورشت ماست را از اصفهان بزدند، ولي با زيركي يكي از آشپزهاي اصفهاني، تيرشان به سنگ خورده و بعد از خوردن خورشت ماستي كه طبخ كرده بودند، همگي ضعف كرده و بيهوش شده اند(بالاخره كار هر كس نيست خرمن كوفتن).

به امید سفر شما به اصفهان و ديگر شهرهاي ايران و تغییر نظرتان در مورد تکنولوژی های تولیدی رقابتی…!!!!»

حقیقتاً ما که با خواندن این نامه امروز معنای ضرب المثلِ «دنیا دیده بهتر از ندیده» کاملاً برایمان جا افتاد، چرا که لااقلش این است که حواسمان را جمع می کنیم که در سخنرانی هایمان بر روی اینکه چه تیتری برای رسانه ای شدن پیدا کنیم بیشتر فکر کنیم، آخر خدا را چه دیدی شاید یک روز هم، ما شدیم، مشاور رئیس جمهور….!!!

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: