سه‌شنبه 11 نوامبر 14 | 18:43
آیت‌الله گلپایگانی:

رسانه ملی در محرم از همیشه بهتر بود

آیت‌الله محمدی گلپایگانی (رئیس دفتر مقام معظم رهبری) گفت: برنامه‌های امسال صداوسیما در ایام محرم از سالهای قبل بهتر بود.


13930630000756_PhotoA

آیت‌الله محمدی گلپایگانی (رئیس دفتر مقام معظم رهبری) گفت: برنامه‌های امسال صداوسیما در ایام محرم از سالهای قبل بهتر بود.

مراسم تودیع و معارفه رؤسای قدیم و جدید سازمان صداوسیما امروز در مرکز همایش‌های سازمان صداوسیما آغاز شد.

بنابراین گزارش، در این مراسم آیت الله محمدی گلپایگانی (رئیس دفتر مقام معظم رهبری) در این مراسم گفت: قبل از اینکه متن حکم مقام معظم رهبری را در مورد نصب رئیس جدید سازمان صداوسیما قرائت کنم، فکر کردم که بر من لازم است از زحمات گرانقدر این سازمان عظیم مخصوصا در این ایام و انعکاس مراسم عزاداری اباعبدلله الحسین(ع) قدردانی کنم و سپاس بگویم.

وی ادامه داد: تشکر می کنم که امسال به نحو خوبی و بهتر از هر سال عزاداری های مربوط به امام حسین(ع) منعکس شد و خبرهایی از گوشه و کنار به ما می رسید، حکایت از این است که به شدت مراسم چه در داخل و چه در خارج مورد توجه مردم قرار گرفته است.

وی گفت: از این سازمان و رئیس محترم سابقش جناب مهندس عزت الله ضرغامی تشکر می کنم و امیدوارم مسئول جدید نیز در این زمینه بهتر و کوشا باشد.

در ادامه آیت الله گلپایگانی متن حکم مقام معظم رهبری خطاب به محمد سرافراز را به شرح زیر قرائت کرد:

 بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای محمّد سرافراز دام توفیقه

با پایان یافتن دوره ی مسئولیت جناب آقای مهندس سیّد عزت الله ضرغامی که با تلاش و کوششی خستگی ناپذیر و دلسوزانه و مبتکرانه همراه بود، جنابعالی را با توجه به صلاحیتهایی که بحمدالله از آن برخوردارید و با آگاهی از تجربه طولانی مدیریتی تان در رسانه ملّی و آشنایی های گسترده تان با این مجموعه ی بزرگ و مهمّ برای یک دوره ی پنج ساله به ریاست سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران منصوب می کنم.

سازمان صدا و سیما با مأموریت خطیر «هدایت و مدیریت فرهنگ و افکار عمومی جامعه» به مثابه دانشگاه عمومی، با تکیه بر فعالیت ها و برنامه های حرفه ئی پیشرفته و عمیق رسانه ای، وظیفه گسترش دین و اخلاق و امید و آگاهی و ترویج سبک زندگی اسلامی- ایرانی در میان آحاد ملّت را بر عهده دارد. مسئولیت تاریخی رسانه ملّی در مقطع کنونی، حفظ و ارتقای استقلال فرهنگی و هویت انقلاب ایران اسلامی است. «عزم ملّی و ابتهاج معنوی و نشاط انقلابی» آحاد جامعه در مسیر اهداف بلند نظام اسلامی، در گرو آگاهی و معرفت عمیق و گسترده ی عمومی و نیازمند پیوند با سرچشمه های تولید فکر ناب دینی و خیل دلبستگان فرهیخته و پرانگیزه ی انقلاب اسلامی است. سازمان صدا و سیما همچنین به عنوان موتور محرک و مشوق پیشرفت کشور، وظیفه پشتیبانی رسانه ای همه جانبه و مبتکرانه در امر بسیج عمومی ملّت و نیز کمک به مدیریت های اجرایی در جهت تأمین اهداف و اجرای سیاست های کلان نظام و تحقق سند چشم انداز کشور را بر دوش دارد. اهمّ راهبردهائی که انشاء الله خواهد توانست رسانه ملّی را در اجرای این مسئولیت بزرگ یاری رساند، به پیوست ابلاغ می شود.

در پایان لازم می دانم از جناب آقای مهندس ضرغامی و همکاران ایشان که توانستند رسانه ی ملّی را در دوره ی مسئولیت خود به پیشرفتی چشمگیر برسانند که بتواند در عرصه های گوناگون سیاسی، اجتماعی و فرهنگی نقشی مؤثر ایفاء کند، صمیمانه تشکر کنم.

از درگاه خداوند منان توفیق جناب عالی را که مفتخر به انتساب به خانواده ی شهیدان معزّز انقلاب اسلامی می باشید در انجام این مأموریت خطیر و حساس با تکیه بر عنایات الهی خواستارم و برای شما و همکاران محترمتان دعا می کنم.

سیّد علی خامنه ای

15 آبان 1393

– See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930820000353#sthash.Nrwbprqb.dpuf

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: