چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹
سه شنبه ۲۰ آبان ۹۳ | ۱۹:۱۷
اظهارات اعضای شورای شهر درباره مترو

از دست‌فروشان تا کارگاه‌های رها شده

اعضای شورای اسلامی شهر تهران به مسئولان حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری درباره دست‌فروشی در مترو، رعایت ضوابط ایرانی – اسلامی در نماسازی ایستگاه‌های مترو و برچیدن کارگاه‌هایی که پروژه آنها تمام شده تذکر دادند.


13930430000415_PhotoA

اعضای شورای اسلامی شهر تهران به مسئولان حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری درباره دست‌فروشی در مترو، رعایت ضوابط ایرانی – اسلامی در نماسازی ایستگاه‌های مترو و برچیدن کارگاه‌هایی که پروژه آنها تمام شده تذکر دادند.

در جلسه علنی امروز شورا پس از گزارش مدیرعامل شرکت مترو درباره فعالیت‌های این شرکت احمد حکیمی‌پور رئیس کمیته فرهنگی شورا گفت: ایستگاه‌های مترو از نظر سیما و منظر شهری باید به نحوی باشد که نمای ایرانی- اسلامی را در شهر به نمایش بگذارد و ضوابط آن را رعایت کند.

همچنین درباره معاملات مترو تذکری داده شد که تنها مربوط به مترو نیست بلکه درباره همه زیرمجموعه‌های شهرداری است نباید احساس شود که نظارت در شورا ضعیف است بلکه در سال دوم فعالیت شورای چهارم نظارت شورا به خصوص بر مزایدات و مناقصات شهرداری باید تشدید شود.

مرتضی طلایی نایب رئیس شورا نیز با تکرار تذکر قبلی خود درباره دست‌فروشی در مترو گفت: اگر از حالا که بحث سد معبر و دست‌فروشی در مترو هنوز ساماندهی نشده نتوانیم آن حل را کنیم در آینده این افراد به صورت شبکه‌ای فعالیت می‌کنند و آن وقت دیگر جمع کردن آنها ممکن نیست بنابراین با توجه به حضور حراست و پلیس در مترو از مسئولان می‌خواهم مسئله را به صورت جدی در دستور کار قرار دهند.

محمد مهدی تندگویان نیز درباره کارگاه‌های رها شده مترو تذکر داد و گفت: من قبلاً دو بار درباره برچیده شدن کارگاه‌هایی که پروژه آنها تمام شده تذکر داده‌ام زیرا این فضاها به محل تجمع معتادان و زباله محلات تبدیل شده است.

وی ادامه داد: درباره موضوع قیمت بلیط اینکه ما صرفاً بر اساس قیمت بگوییم ما ارزان‌ترین مترو در دنیا را داریم مقایسه جامع  و کاملی نیست اگر خدمات ما مثل همه متروهای دیگر دنیا است در آن صورت می‌توانیم این مقایسه را در مورد قیمت بلیط نیز داشته باشیم.

تندگویان تصریح کرد: باید در بیان  اینگونه اظهارنظرها بیشتر دقت کنیم زیرا تبعات اجتماعی دارد. مردم همین الان نیز حس می‌کنند بلیط مترو گران است و با بیان این حرف احساس می‌کنند باز هم قصد گران کردن بلیط را داریم.

 

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: