چهارشنبه 12 نوامبر 14 | 10:12
رئیس دفتر تلویزیون آفاق عراق:

رسانه‌ها بیانگر جوانب زندگی مردم هستند

رئیس دفتر تلویزیون آفاق عراق با تاکید بر نقش و اهمیت رسانه ها از جوامع انسانی تاکید کرد: رسانه‌ها بیانگر همه جوانب سیاسی، اقتصادی، امنیتی و اجتماعی زندگی مردم هستند.


13930819000494_PhotoA

رئیس دفتر تلویزیون آفاق عراق با تاکید بر نقش و اهمیت رسانه ها از جوامع انسانی تاکید کرد: رسانه‌ها بیانگر همه جوانب سیاسی، اقتصادی، امنیتی و اجتماعی زندگی مردم هستند.

«محمد عبدالرزاق‌الاسدی» امروز در نشست خبری با موضوع آشنایی با تلویزیون آفاق عراق در بیستمین دوه نمایشگاه مطبوعات اظهار داشت: بدون شک رسانه یکی از مهمترین اهداف زندگی جامع مدنی امروز است به طوریکه نمایانگر سیاست، امنیت، اقتصاد و حیات روزمره مردم بوده و باعث پیشرفت آن می‌شود.

وی افزود: در سال 2006 شبکه آفاق چشم به روی جهان رسانه گشود و فعالیت خود را با این رسانه آغاز کردم.

الاسدی گفت: آفاق یکی از برگزیده‌ترین رسانه‌هاست که توانست در این زمینه بسیاری از امور رسانه‌ای را آشکار سازد و یکی از مهمترین شعارهای آغازین «آفاق رسالت رسانه‌ای پیشرفته» بود.

رئیس دفتر تلویزیون آفاق عراق خاطرنشان کرد: طبیعی است که یک موسسه رسانه‌ای به صورت کامل به دنیا نمی‌آید بلکه مثل یک موجود زنده کم کم پیشرفت و رشد می‌کند.

 الاسدی گفت:‌در کشوری مانند عراق که همیشه رسانه به چالش کشیده می‌شود، موسسات رسانه‌ای از جایی شروع می‌کنند که بتوانند نقشی را در اجتماع سیاستی و امنیتی ایفا کنند.

وی اظهار داشت: در زمانی زندگی می‌کنیم که رسانه به نظر من سلطه‌ای است که همگام با دولت پیش می‌رود و می‌تواند بسیاری از تخیلات را انتقال دهد.

الاسدی تأکید کرد: بین سال‌های 2012 و 2013 شبکه آفاق دچار تغییرات جدی شد تا بعد از آن با پیشرفت‌های جدید شروع به کار کرد.

وی افزود: شبکه آفاق توانست در بسیاری از زمان‌های مهم و حساس با همکاری کادری مجرب جوایز ارزشمندی را کسب کند و بعد از آغاز به کار مجدد در سال 2013 شعار جدیدی را به دوش کشید و آن «آفاق شفاف‌سازی و اصالت» است.

الاسدی افزود: با وجود اینکه بسیاری از شبکه‌‌های عراقی همچنین آفاق از محدودیت امکانات نسبت به دیگر شبکه‌ها که از جانب جهات سیاسی، داخلی و خارجی حمایت می‌شود توانست با این وجود از طریق اعتماد به شجاعت و کادر مجرب خود به بهترین شبکه‌های عراقی تبدیل شود.

وی گفت: پیشرفت آفاق نسبت به شبکه‌های دیگر عراق مشهود است آن هم در زمانی که عملیات‌‌های امنیتی علیه داعش کلید خورد و آفاق توانست به خانه‌های عراقی‌هایی که نیاز به آشنایی وضعیت بحرانی عراق داشتند، راه پیدا کرد.

رئیس دفتر تلویزیون آفاق عراق اظهار داشت:‌بسیاری از شبکه‌ها و موسسات رسانه‌ای عراق اعلام کردند آفاق به یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین شبکه خبری تبدیل شد که عملیات امنیتی در انبار-موصل و دیگر شهرها را به صورت گسترده پوشش می‌دهد.

الاسدی گفت: شبکه آفاق در حوزه سیاسی توانست به پوشش‌دهی کاملا پیشرفته از انتخابات اخیر پارلمانی عراق به یکی از مهمترین شبکه‌ها تبدیل شود.

وی افزود: در برنامه‌های مناسبتی به خصوص ماه رمضان آفاق با پخش مناسب برنامه‌های خاص این ایام بدون ابتذال، خود را به صدر برساند.

الاسدی گفت: شبکه آفاق توانست در ماه رمضان اخیر بیشترین جوایز را از طرف اتحادیه تلویزیون‌ها کسب کند که این خود یکی از مهمترین ویژگی‌های این شبکه است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: