شنبه 15 نوامبر 14 | 16:00
فرمانده سپاه «بدر» بصره

داعش علف هرز آل‌ سعود است

فرمانده سپاه «بدر» بصره با بیان اینکه آل سعود و وهابیت نقش اثرگذار و پررنگی در تربیت اعتقادی تروریست‌های داعش بر عهده داشته و دارد، یادآور شد تاکتیک جنگی‌ای که از آموزش‌ها نشأت می‌گیرد شبیه تاکتیک نظامی اسرائیل و غربی‌ها می‌باشد.


13930824000594_PhotoA

فرمانده سپاه «بدر» بصره با بیان اینکه آل سعود و وهابیت نقش اثرگذار و پررنگی در تربیت اعتقادی تروریست‌های داعش بر عهده داشته و دارد، یادآور شد تاکتیک جنگی‌ای که از آموزش‌ها نشأت می‌گیرد شبیه تاکتیک نظامی اسرائیل و غربی‌ها می‌باشد.

«حاجی سلام الدیراوی» از مسئولان شاخه مسلحانه سپاه بدر که تجربه حضور و نبرد با گروهک‌های تروریستی در عراق در پرونده خود به ثبت رسانده است،به تشریح وضعیت نبردها و گروهک تروریستی تکفیری داعش پرداخت.

تربیت اعتقادی تروریست‌های داعش بر عهده آل‌‌سعود و وهابیت است

الدیراوی با بیان اینکه ما با ملیت‌های مختلفی در گروهک تررویسیتی داعش در نبرد هستیم، افزود: این گروهک با یک برنامه‌ریزی و سازماندهی قوی شکل گرفته که مطمئناً چندین سال کار و برنامه‌ریزی پشت این جریان وجود دارد.

الدیراوی خرابکاری‌ها و نوع فعالیت این سازمان تروریستی را به عنوان گام دوم برنامه‌های این گروهک نام برد و اظهارداشت: فعالیت‌های این سازمان در دو شاخه نظامی و عقیدتی خلاصه می‌شود، اگر از لحاظ اعتقادی به بررسی این سازمان بپردازیم باید یک نگاهی به آرشیو سخنرانی‌های سران وهابی در خصوص این سازمان، ملت و قربانیان آن داشته باشیم.

داعش، النصره، احرار الشام علف‌های هرز آل‌سعود و وهابیت‌اند

وی با تأکید بر اینکه آل سعود و وهابیت نقش اثرگذار و در واقع پررنگی در مسیر تربیت اعتقادی تروریست‌های داعش بر عهده داشته و دارند، گفت که هیچ شکی در این موضوع نیست و حتی می‌توان ادعا کرد این نقش از فاز اعتقادی فراتر رفته و برای این مدعا اسناد و مدارک هم ارائه می‌کنیم، اما در کل ریشه اعتقادی سازمان و گروه تروریستی داعش و حتی دیگر گروه‌ها چون جبهه‌النصره، احرار الشام و … در علف‌های هرز وهابیت و آل سعود رشد کرده است.

فرمانده سپاه بدر شاخه بصره با بیان اینکه در بعد نظامی این گروه تروریستی جای حرف‌های بسیار دارد، اظهار داشت: مدعیان دروغین تروریسم در جهان که همواره از بنیانگذاران تروریسم در جهان می‌باشند، رد پای پاک نشدنی از خود در این جریان به جای گذاشته‌اند که برای مشاهده آن حتی نیازی به ذره‌بین نیست.

تاکتیک جنگی داعش شبیه تاکتیک نظامی اسرائیل و غرب است

وی با طرح این سئوال که آیا رسانه‌هایی که امروز در مسیر منافع غربی‌ها قدم برمی‌دارند از خود پرسیده‌اند که یک تروریست چگونه بهترین آموزش‌ها را قبل از ورود به انجام عملیات می‌بیند، افزود: خوشبختانه یا متاسفانه تاکتیک جنگ که از آموزش‌ها نشأت می‌گیرد شبیه تاکتیک نظامی اسرائیل و غربی‌ها می‌باشد و دلالان سلاح در بحران موجود در منطقه چگونه حاضر شدند و مسئله مهم‌تر از آن اینکه چگونه دلالان سلاح به بهترین و به‌روزترین سلاح‌های سازمانی، نظامی غرب دسترسی دارند.

به گفته وی این بسیار مضحک است که بخواهیم باور کنیم سلاح تروریستها را دلالان تأمین می‌کنند.

آمریکا، غرب و اسرائیل در رأس هرم نظامی داعش هستند

الدیواوی تأکید کرد: بهترین سلاح‌های آمریکایی، اسرائیلی و انگلیسی را در دست تروریست‌های داعش می‌توان مشاهده کرد و این نمی‌تواند اتفاقی باشد. در نتیجه حضور آمریکا، غرب و اسرائیل در رأس هرم نظامی این سازمان تروریستی است و مادامی که آنها نخواهند هیچ سازمان و گروه تروریستی اتفاقی با سلاح و تاکتیک آنها نمی‌جنگد.

مبانی فکری انقلاب ایران تهدیدکننده منافع غرب و صهیونیسم است

وی در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر اینکه آیا علت خاصی دارد که غرب و اسرائیل اینگونه در فاز نظامی به کمک‌رسانی به این گروه ورود کرده‌اند، گفت: سه علت بسیار واضح و روشن وجود دارد، علت اول وجود بهانه‌ای برای بازگشت آمریکا و غرب در منطقه است، علت دوم شکستن محور مقاومت در منطقه‌ می‌باشد زیرا هیچ مسئله‌ای به اندازه مبانی فکری انقلاب اسلامی ایران که طراح آن امام خمینی می‌باشد برای منافع غربی‌ها، اسرائیل و صهیونیسم خطرناک‌تر نیست.

مسئول کادر مرکزی سپاه بدر اضافه کرد: صدور شاخص‌های اعتقادی انقلاب که اسلام ناب امام خمینی می‌باشد و امروزه در منطقه ظهور و بروز پیدا کرده است، بزرگترین سد در برابر مستکبران و صهیونیسم و غرب است.

داعش اتفاقی نیست

وی با تأکید بر اینکه وجود داعش در این منطقه و فعالیت‌های آن در محور لبنان، سوریه، عراق نمی‌تواند اتفاقی باشد، یادآور شد: علت سوم سود بزرگی است که این تروریستها نصیب سازندگان و اربابان خود می‌کنند. تهیه سلاح، مهمات و… نفع بزرگی برای سازندگان سلاح که آمریکا و اسرائیل در رأس آن است دارد.

الدیواوی گفت: حمله و کشتار مسلمانان و شیعیان نفع بزرگی برای صهیونیسم و آمریکا دارد که متاسفانه برخی در این مسئله غفلت دارند، علت دیگر هم قوت گرفتن تشیع در منطقه است و غرب و صهیونیسم از این مسئله به شدت هراس داشته و دارد.

کنترل تروریست‌ها از دست آمریکا و غرب خارج شده است

فرمانده سپاه بدر استان بصره در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر اینکه آیا در طول این چند سال مواجهه‌ با گروه‌های تروریستی به مسئله‌ای برخورد کرده‌اید که در روند فعالیت، گسترش و… تروریست‌ها مشکل‌ساز شود، اظهار داشت: اربابان تررویست‌ها یک سازمانی را پایه‌ریزی کردند و به وجود آوردند، اما بعد از مدتی کنترل آن از دستشان خارج شده است و امروز بودجه به آنها می‌دهند، اما تروریست‌ها را نمی‌توانند کنترل کنند، برای همین در بعضی مواقع خودزنی‌هایی صورت می‌گیرد، که از نبود توان کنترل و مدیریت خبر می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه در علم نظامی شما نهایت جبهه‌ای که می‌توانید باز کنید 500 کیلومتر است، خاطرنشان کرد: در دوران دفاع مقدس در ایران از ارتفاعات جام عمران و پیرانشهر تا دهنه خلیج فارس 1300 کیلومتر مرز و خط درگیری داشتند، اما امکان نداشت در 1300 کیلومتر عملیات انجام شود یا در جنوب یا در غرب یا در شمال غرب عملیات انجام می‌شد، اما امروز یک نیروی تروریستی از کوبانی تا جرف الصخر 1800 کیلو‌متر جبهه دارد که در همه آن عملیات می‌کند، این نشان از حضور یک پشتیبانی بسیار قوی دارد اما اگر به نبرد‌ها ریز شویم می‌بینیم که مدیریت و کنترل نیرو‌های تروریست در همه جا صورت نمی‌گیرد.

داعشی‌ها اعتقادی می‌جنگند

فرمانده سپاه بدر استان بصره در خصوص اینکه چگونه اتفاق می‌افتد که یک سازمان تروریستی 1800 کیلو‌متر جبهه باز می‌کند، اما ارتش کلاسیک توان آن را ندارد، گفت: آنها با اعتقاد به این فعالیت‌های تروریستی، اشغالگری و کشتار ورود کرده‌اند. یک نیرو معتقد است که می‌تواند با یک جعبه خرما یک هفته بجنگد و… بنابراین این جنگ اعتقادی است که باعث می‌شود تونل بزنند، کار انتحاری انجام شود و..لذا  جبهه بزرگی که آنها درست کرده‌اند، نشان از این دارد که فکر و اعتقاد حرف اول را در نبرد‌های آنها می‌زند. این فکر در جایی استقامت نیرو را زیاد می‌کند و در جایی باعث شده به زن و بچه کوچک و بزرگ رحم نکنند.

ناکامی داعش در تصرف مناطق شیعه‌نشین

فرمانده سپاه بدر بصره با یادآوری اینکه داعش تاکنون نتوانسته هیچ منطقه شیعه‌نشینی را تصرف کند، خاطرنشان کرد: فقط در موصل آن هم چند روستا بودند که داستان خاص خود را دارند، وگرنه آنها هم مقاومت کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه پیروزی سوم با کشف ماهیت این تروریست‌ها در سر‌تاسر عراق یا جهان است، افزود: اگر بخواهم از خط قر‌مز‌ها عبور کنیم، تعداد بیشتری از پیروزی‌ها را می‌توان عنوان کرد، ما امروز همه اهرم‌ها، عوامل و حتی ساختمان‌ها، مراکز پشتیبانی تجاری و… داعش را می‌زنیم و به هیچ کدام رحم نمی‌کنیم، حتی مزارعی که متعلق به آنهاست را از بین می‌بریم.

اولویت داعش تصرف بغداد بود

وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه چه نقاطی برای داعش اولویت عملیاتی دارد، افزود: بغداد، اولویت داعش در عملیات‌هایش می‌باشد زیرا استارت سقوط دولت شیعه عراق در بغداد شروع می‌شود اما تا بغداد در دست ملت است حکومت شیعه هم روی کار است ولی اگر پایتخت سقوط کند، طبیعتاً کشور و دولت سقوط می‌کند.

رمز مبارزه سنی‌ها فلوجه است

وی با اشاره به اینکه فلوجه برای سنی‌ها رمز مبارزه است، گفت: فلوجه در زمان ورود آمریکا، پایگاهی برای سنی‌ها و بعثی‌ها به منظور مقاومت و مبارزه بود. شرارت‌ها و مبارزه آنها در آنجا شروع و نشأت گرفت، اسم فلوجه یک بار روحی برای آنها دارد و یک نماد است، برای همین روی آن خیلی مانور می‌دهند.

اختلاف داعش و بعثی‌ها

الدیواوی در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر اینکه رابطه داعش با سایر جریان‌های بعثی در عراق و جریان نقشبندیه چگونه است، اظهار داشت: میان داعش و بعثی‌ها اختلافی وجود دارد، اگر یک بعثی درون داعش وارد می‌شود، دیگر بعثی نیست، بلکه داعشی است و این یکی از مسائل اختلاف انگیز می‌باشد. بعث یک مقوله جدا و داعش مسئله و مقوله‌ای دیگر است بنابراین بیشتر بعثی‌هایی که بعد از سقوط صدام متدین سنی شدند، به این گروه‌ها ورود کردند. گروه‌هایی چون جیش‌الاسلامی، داعش و… نقشبندیه صورت دیگر بعثی‌ها می‌باشد، و در واقع بعثی‌ها در صورت و شکل‌ دیگری نقشبندیه خوانده می‌شوند.

نقشبندیه عملیات انتحاری انجام نمی‌دهد/اردن کانال اعزام بعثی‌ها به داعش

وی درباره اینکه ارزیابی این گروه‌ها از یکدیگر چیست، افزود: اینها در خیلی از موارد با یکدیگر اتفاق‌نظر دارند و حتی عملیاتی‌هایی را به صورت مشترک انجام داده‌اند. نقشبندیه اگر نیاز به تروریست‌ انتحاری داشته باشند از داعش آن را تأمین می‌کنند و اینگونه موارد چون نقشبندیه حرمانی است، اسلامی نیست، کار انتحاری نمی‌کند.

فرمانده سپاه بدر بصره در خصوص اینکه آیا در این اتفاقات شما با بعثی‌ها درگیری داشتید؟ گفت: نه، این که مستقیم با بعثی‌ها وارد در‌گیری شویم نداشته‌ایم.

الدیواوی در پایان همچنین درباره اینکه داعش چگونه با یک جریان دیگر مثلاً بعثی پیوند می‌خورد، گفت‌: این گروه‌ها در خارج از کشور، در اردن و جا‌های دیگر نفوذ دارند. به صورت ستادی در آن جا تقسیممی‌شود و بعد به نیرو‌ها ابلاغ می‌شود، این گونه است که مثلاً بعثی‌ها با آنها ائتلاف و همکاری می‌کنند. مسئولان از بیرون با هم بسته‌اند و به داخل ابلاغ می‌کنند که بیشتر این اتفاقات در اردن می‌افتد و حتی ما از تقریباً 95 درصد آنها خبر داریم.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: