شنبه 15 نوامبر 14 | 18:21
نخست‌وزیر انگلیس در نشست گروه ۲۰ در استرالیا

انگلیس،روسیه را به تحریم‌های بیشتر تهدید کرد

نخست‌وزیر انگلیس در نشست گروه ۲۰ در استرالیا،‌ روسیه را در صورت دخالت‌های نظامی در خاک اوکراین، تهدید به اعمال تحریم‌های بیشتر کرد.


13930824000658_PhotoA

نخست‌وزیر انگلیس در نشست گروه ۲۰ در استرالیا،‌ روسیه را در صورت دخالت‌های نظامی در خاک اوکراین، تهدید به اعمال تحریم‌های بیشتر کرد.

دیوید کامرون در نشست گروه 20 (G20) در شهر «بریسبن» استرالیا گفت: «اگر نیروهای نظامی روسیه را هم‌‌چنان در اوکراین ببینیم، روابط کاملا متفاوتی بین اتحادیه اروپا و روسیه برقرار خواهد شد.»

پیش از این، روسیه حضور نیروهای نظامی‌ این کشور را در اوکراین رد کرده‌ اما از امکان حضور نیروهای «داوطلب» روسی در اوکراین خبر داده‌ بود.

براساس این گزارش، کامرون و پوتین در حاشیه نشست گروه 20 در استرالیا، با یکدیگر دیدار خصوصی نیز داشته‌اند.

پیش از این دیدار، پوتین گفته بود تحریم‌های اتحادیه اروپا و آمریکا علیه روسیه اشتباه بوده و بر خلاف قوانین بین‌المللی است؛ وی هم‌چنین اضافه کرده بود که در نتیجه این تحریم‌ها، اقتصاد جهانی نیز در کنار اقتصاد روسیه متاثر خواهد شد.

کامرون نیز در گفت‌وگو با شبکه خبری بی.بی.سی تصریح کرد: «آنچه باید دیده ‌شود احترام روسیه به تمامیت ارضی اوکراین و حق انتخاب مردم این کشور در قبال آینده‌شان است».

وی ادامه‌ داد: در این صورت است که آینده خوبی برای اوکراین و روابط بین اروپا، انگلیس و روسیه انتظار می‌رود.

کامرون به این میزان اکتفا نکرده و در ادامه تهدید کرده است: در صورت مشاهده حضور نیروهای نظامی روسیه در اوکراین، روابط انگلیس و اروپا از یک‌سو و روسیه از سوی دیگر تغییرات بسیاری خواهد داشت و تحریم‌های بیشتری علیه روسیه وضع خواهد شد.

بحران اوکراین که یک بحران دیپلماتیک منطقه‌ای و بین‌المللی در شرق و جنوب شرقی اوکراین است، اوایل سال 2014 ظهور و در پی آن، میان شرق و غرب اوکراین اختلافاتی ایجاد کرد. روس تبارهای اوکراین، خواستار پیوستن به روسیه بوده و با دولت اوکراین، که به عقیده آنان از طریق کودتا به قدرت رسیده، مخالف هستند.

با افزایش دوباره بحران اکراین، غرب از این موضوع برای فشار بیشتر به روسیه استفاده کرده به گونه‌ای که روسیه چندین بار در زمینه‌های مختلفی چون صنایع دفاعی و درمانی تحریم شده ‌است.

دیوید کامرون هفته گذشته و پیش از سفر به استرالیا برای شرکت در نشست گروه 20، از هشدار به ولادیمیر پوتین پیرامون رویکرد روسیه در قبال اوکراین خبر داده‌ بود.

نشست گروه 20 روز گذشته کار خود را در شهر «بریسبن» استرالیا برای بررسی رشد اقتصاد جهانی، راه های دور زدن مالیات های دولتی و افزایش اشتغال در جهان آغاز کرد.

“گروه 20” یا “گروه 20 اقتصاد بزرگ” متشکل از بیست کشور بزرگ صنعتی و قدرت‌های نوظهور اقتصادی جهان است که در مجموع، 85 درصد اقتصاد جهانی را در دست دارند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: