پنج‌شنبه 04 نوامبر 10 | 20:13

روحانیت به شبهات جوانان پاسخ دهد

حجت الاسلام محسن قرائتی در جلسه ماهانه مجمع طلاب و فضلای قمی با تأکید بر توجه به مسائل مربوط به جوانان بیان کرد: باید فضلا و روحانیون قم جلساتی در مساجد شهر برای ترویج مهدویت و تفسیر قرآن کریم ویژه جوانان و کودکان در هر محله‌ای تشکیل دهند.


رئیس ستاد اقامه نماز کشور با تأکید بر برگزاری جلسات با موضوع مهدویت و تفسیر قرآن، خواستار رفع شبهات جوانان توسط روحانیت در این خصوص شد.
حجت الاسلام محسن قرائتی در جلسه ماهانه مجمع طلاب و فضلای قمی با تأکید بر توجه به مسائل مربوط به جوانان بیان کرد: باید فضلا و روحانیون قم جلساتی در مساجد شهر برای ترویج مهدویت و تفسیر قرآن کریم ویژه جوانان و کودکان در هر محله‌ای تشکیل دهند.

وی با تأکید بر احیای برنامه برای جوانان قمی توسط فضلا و روحانیون افزود: هزاران جوان و طلبه در قم وجود دارند که باید از اوقات فراغت آنان برای برگزاری جلسات استفاده کرد، برکات این جلسات در راستای رشد اعتقادات جوانان و بویژه کودکان بسیار مفید است.
وی بیان کرد: شهر مقدس قم امام تمام شهرهاست و فاضل هم زیاد دارد و اگر هم قرار است حرکتی در این راستا صورت گیرد باید مبداء این حرکت شهر مقدس قم باشد.

جلسات طولانی نشود
رئیس ستاد اقامه نماز کشور با تأکید بر طولانی نشدن جلسات افزود: اگر جلسه‌ای بیشتر از 20 دقیقه شود بازده‌ای مناسبی نخواهد داشت و تمام مطالب باید در 20 دقیقه بیان شود و همچنین جلسات دکوری و تعصبی و جانبدارانه نباشد و خودمانی و غیر رسمی باشد این امر و کار مهم را واقعا باید در راه خدا انجام داد تا بتوانیم در راه موفق و موثر باشیم.

وی اظهار داشت: جلسات دینی برای نسل نو باید دارای ویژگی محبت، همراه با هنر و دست خط خوب و رایگان و برای بچه‌های محله برگزار شود تا جوانان را بتوان جذب آن کرد.
وی ادامه داد: در این جلسات که تفسیر، تبلیغ و مهدویت بیان می‌شود می‌توان تمام شبهات دینی جوانان را جواب داد.

قرائتی ادامه داد: نجات دادن غریق واجب است و اکنون جوانان ما در حال غرق شدن هستند و وظیفه ماست که این جوانان را نجات دهیم.
قرائتی با اشاره به اهل و قابل بودن جوانان افزود: جوانان ما اهل و قابل هستند این را به وضوح در سفر مقام معظم رهبری به شهر مقدس قم دیدیم.

از قرآن بیشتر استفاده شود
وی با اشاره به قصه‌های شیرین و بسیار زیبای قرآن اظهار داشت: قران کریم 218 قصه دارد اگر شیرینی این قصه‌ها را به بچه ها نگوییم آنان به سمت قصه‌هایی می‌روند که مناسبشان نیست.
رئیس ستاد اقامه نماز کشور در خصوص اینکه اگر به ساده‌ترین کلمات قرآن تدبیر کنیم مفهوم بسیاری دارد، افزود: مزه قرآن را نچشیدیم و به نسل آینده نچشانیدیم.
قرائتی با بیان اینکه باید به مردم بویژه بچه‌ها محبت کرد، گفت : کودکان خوب هستند و زود جذب می‌شوند علت این است که ما رابطه با آنها نداریم و باید به مردم اعتماد کنیم تا به ما اعتماد کنند.

مسائل مهدویت برای جوانان بیان شود
وی با اشاره به اینکه در این راستا همچنین بنیاد فرهنگی مهدی موعود(عج) را نیز راه‌اندازی شده است افزود: تاکنون بیش از 300 مجله ، 30 فوق لیسانس آماده 70 نوع کتاب و 300 فارغ التحصیل در این زمینه فعالیت می‌کنند.
قرائتی ادامه داد: نسل نو بسیار مهم و حساس است و خطرات زیادی این نسل را تهدید می‌کند، جوانان ما آسیب پذیرند و باید از نسل نو و پاک مراقبت کرد.
وی با اشاره به ترویج و شناساندن امام زمان(عج) به مردم و جوانان افزود: نیمه شعبان نباید در حد چراغانی و شکلات پخش کردن باشد و باید ریشه‌ای به این مسأله‌ها پرداخته شود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.