دوشنبه 17 نوامبر 14 | 10:35
دیلی‌بیست:

گروگان بعدی داعش یک زن آمریکایی است

نشریه «دیلی‌بیست» پس از انتشار ویدئوی سر بریدن یک تبعه آمریکا توسط داعش، گزارش داد گروگان بعدی این گروه، یک زن آمریکایی است.


13930825000449_PhotoA

نشریه «دیلی‌بیست» پس از انتشار ویدئوی سر بریدن یک تبعه آمریکا توسط داعش، گزارش داد گروگان بعدی این گروه، یک زن آمریکایی است.

 نشریه «دیلی‌بیست» روز دوشنبه با انتشار گزارشی، مدعی شده است که گروگان بعدی گروه تروریستی «داعش» که ممکن است سر بریده شود، یک زن آمریکایی 26 ساله است.

به ادعای این نشریه این زن که داعش هنوز نام وی را اعلام نکرده و خانواده‌اش هم قصد ندارند مشخصاتش را فعلا اعلام کنند، یک امدادگر است و در سال 2013 به همراه گروهی از امدادگران، ربوده شده است.

دیلی‌بیست همچنین گزارش کرده است که داعش برای آزاد کردن دیگر گروگان‌های آمریکایی که در اختیار دارد، مبلغ 6 میلیون دلار طلب کرده است. دولت آمریکا مدعی است که تاکنون به این گروه‌ها پول نداده است.

گروه تروریستی داعش روز یکشنبه با انتشار ویدئویی اعلام کرد که «پتر کسیگ» امدادگر آمریکایی را که چندی قبل در سوریه ناپدید شده بود، به همراه گروهی از سربازان ارتش سوریه که به اسارت تروریست‌ها درآمده بودند، سر بریده است.

در این ویدئو گروهی که داعش می‌گوید سربازان ارتش سوریه بوده‌اند همراه با کسیگ به صف شده‌اند و تعدادی از اعضای داعش که به نظر می‌رسد هریک از ملیت‌های مختلف هستند، به وضوح آن‌ها را سر می‌برند. دولت آمریکا و انگلیس صحت این ویدئو را تائید کرده‌اند.

فردی که از سوی رسانه‌ها به عنوان عامل سر بریدن چهار گروگان غربی پیشین معرفی شده بود، در این ویدئو نیز ظاهر شده و شخصا کسیگ را سر می‌برد. این در حالی است که نشریه دیلی‌میل امروز مدعی شده بود این فرد در حمله هوایی ائتلاف آمریکا زخمی شده است.

بنا بر اعلام داعش، این ویدئو در منطقه‌ای به نام «دابق» واقع در شمال شهر حلب سوریه و در نزدیکی مرز ترکیه فیلمبرداری شده است. حلب شهری است که از ابتدای بحران سوریه صحنه درگیری‌های گسترده بوده و در ماه‌های اخیر در آستانه بازپس‌گیری توسط ارتش قرار گرفته است.

پیش از این گروه‌های مسلح مخالف دولت سوریه که در حال از دست دادن این شهر مهم هستند، خواستار مداخله نیروهای ائتلاف تحت رهبری آمریکا و هدف قرار دادن مواضع دولت سوریه شده بودند.

داعش در سه ماهه اخیر به صورت سریالی ویدئوهایی را منتشر و در آن‌ها مدعی شده است که دو آمریکایی و دو انگلیسی را سر بریده است. این گروه پیش از این هم تهدید کرده بود که در صورت ادامه حملات ائتلاف، کسیگ را سر می‌برد.

انتشار همین ویدئوها بود که راه را برای مداخله نظامی غرب در سوریه باز کرد. «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا در ماه سپتامبر در نشستی خصوصی پیش از صدور بیانیه آغاز تشکیل ائتلاف، گفته بود که این ویدئوها کمک زیادی کرد تا افکار عمومی برای اقدام نظامی جدید، آماده شود.

در ویدئوی اخیر، بر خلاف موارد قبلی هیچ گروگان تازه‌ای معرفی نشده و هنوز مشخص نیست که گزارش دیلی‌بیست تا چه حد به واقعیت نزدیک باشد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: