چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
دوشنبه ۲۶ آبان ۹۳ | ۱۶:۱۶
مصطفی دارایی نژاد گفت:

سرمازدگی علت گرانی گوجه فرنگی

در حال حاضر گوجه فرنگی زمستانه مناطق گرمسیری بوشهر و دزفول موجود است که هنوز راهی بازار مصرف نشده و به زودی در بازار میوه و تره بار عرضه خواهد شد.


13910717000544_PhotoA1

در حال حاضر گوجه فرنگی زمستانه مناطق گرمسیری بوشهر و دزفول موجود است که هنوز راهی بازار مصرف نشده و به زودی در بازار میوه و تره بار عرضه خواهد شد.

 مصطفی دارایی نژاد رییس اتحادیه بار فروشان تهران درباره افزایش قیمت گوجه فرنگی در روزهای اخیر گفت:در مقطعی از سال محصول در منطقه سردسیر تولید نمی شود و محصول مناطق گرمسیر هم به بازار نرسیده است،بنابراین مشکلاتی وجود دارد که در فصل سرما عرضه برخی از محصولات اندکی کاهش می یابد.

دارایی نژاد افزود: امسال نیز به دلیل سرما زدگی و خنکی زود هنگام هوا در منطقه   شهریار و کرج باعث شد که تولید گوجه عقب بیفتد و به همین دلیل قیمت آن به طور ناگهانی بالا رفت.

وی گفت: در روزهای اخیر گوجه به صورت خام وارد بازار می شد که این مورد رضایت مشتری نبود و باغدار به دلیل سرما ناگزیر شد گوجه فرنگی را کال چین نماید و این هم به ضرر باغدار بود و هم مشتری پسند نبود.

رییس اتحادیه بار فروشان تهران بیان کرد: وقتی گوجه فرنگی به صورت خام چیده شود اکثرا خراب شده و قابل استفاده نمی باشد و چیزی هم که باقی می ماند به درد بازار نمیخورد و این چون هزینه هایی در پی داشت تا به بازار برسد ترجیح دادیم این روند متوقف شود.

وی اظهار کرد: این مقداری هم که در بازار وجود دارد و گران عرضه می شود متاسفانه به دلیل سوءاستفاده دلالان از وضعیت موجود است که به مردم قول می دهیم از اول آذر گوجه بوشهری وارد بازار شده واین قیمت کاذب شکسته شود.

دارایی نژاد گفت: ما چندین مرکز تولید گرمسیری برای صیفی‌جات از جمله گوجه فرنگی،‌ سیب زمینی، پیاز یا هندوانه داریم که تولید گرمسیری گوجه فرنگی در مناطق گرمسیری ابتدا از بوشهر شروع شده و به دزفول ختم می‌شود و تولید گوجه‌های فصلی نیز شروع خواهد شد.

وی بیان کرد: این محصول به زودی وارد بازار شده و با نرخ دو هزار الی دوهزارو پانصد تومان به فروش خواهد رفت این در حالی است که ما گوجه را دو ماه پیش به قیمت ۴۰۰ تومان به کارخانجات رب سازی می دادیم اما فصل سرما به خودی خود بر قیمت میوه و تره بار به خصوص صیفی جات تاثیرگزار است.

مصطفی دارایی نژاد رییس اتحادیه بار فروشان تهران در پایان گفت: گوجه فرنگی فقط در مناطق گرمسیری با وسعت زیاد و به میزان زیادی تولید می‌شود، چون تولید آن در این فصل در جاهای دیگر مقرون به صرفه نیست.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: