دوشنبه 17 نوامبر 14 | 17:10
علم‌الهدی در پیامی به همایش منهای عزت بعلاوه تحریم

اصرار بر ادامه تحقیر ایران نباشد

عضو مجلس خبرگان گفت: در یک سال گذشته به اندازه‌ای تحریم شدیم که در 35 سال نشدیم بنابراین اصرار بر ادامه راه و نادیده گرفتن تجربیات یک ساله نباشد.


13921113000581_PhotoA

عضو مجلس خبرگان گفت: در یک سال گذشته به اندازه‌ای تحریم شدیم که در 35 سال نشدیم بنابراین اصرار بر ادامه راه و نادیده گرفتن تجربیات یک ساله نباشد.

آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه مشهد مقدس در پیامی به همایش منهای عزت بعلاوه تحریم گفت: آنچه در انتهای عاشورا اتفاق افتاد نشان‌دهنده استقامت امام حسین در مقام ناکام گذاشتن دشمن بود، بعد از جنگ یزید تصمیم گرفت به فرماندهان لشکر عمربن سعد جایزه بدهد که فرماندهان گزارش می‌دادند و جایزه دریافت می‌کردند ولی یزید متوجه شد یکی از فرماندهان از آنچه انجام داده پشیمان است. علت آن را جویا شد که آن فرمانده گفت هدف از اسارت اهل بیت امام حسین 2 چیز بود یکی آنکه آنها را آنقدر ذلیل کنیم تا تبار خود را فراموش کنند و دیگر اینکه صلابت پیامبر را در چشم مردم کوچک کنیم ولی اهل بیت امام حسین به ذلت نیفتادند و نقشه‌های ما نقش بر‌ آب شد.

وی افزود: امام حسین (ع)‌ فرمودند من دست ذلت به دشمن نمی‌دهم و با اهل بیت تا جایی ایستادند که دست ذلت ندادند.

علم‌الهدی ادامه داد: هر نوع تعامل با دشمن دست ذلت است، آیا اسارت اهل بیت مؤلفه ذلت بود؟ در راهبرد عاشورا این مسئله مؤلفه عزت است ولی التماس به دشمن مؤلفه ذلت است یعنی اسارت اهل بیت یک راهبرد سیاسی به شمار می‌رود.

عضو مجلس خبرگان با بیان اینکه راهبرد سیاسی ما کربلا و عاشورا است و نمی‌توانیم در جریان انقلاب جریان راهبردساز کربلا را در عرصه‌های مدیریت نادیده بگیریم گفت: ما در مقابل دشمن که هدفش همان هدف یزید است چه وظیفه‌ای داریم؟ مسئله آمریکا این نیست که صلح کنیم و بگوییم بنای تنش نداریم تا آنها قانع شوند، در 35 سال قبل آمریکا به دنبال یک چیز بود و آن هم اینکه ما از برخورد استکبارستیزی پشیمان شویم و برای اینکه به هدفش برسد باید ما را به ذلت بنشاند تا بر اثر تحقیر و ذلت، ندامت ما جهانی شود.

علم‌الهدی عنوان کرد: حرکت امام در روز اول استکبارستیزی و آمریکاستیزی بود که با لایحه مستشاران آمریکا مخالفت کرد و آمریکا شکست خورد، 35 سال است حکومت می‌کنیم و قدرتمان در منطقه چند برابر شده است که آمریکا می‌خواهد این قدرت را از بین ببرد.

وی خاطرنشان کرد: تحقیری که در یک سال گذشته آمریکا علیه ایران انجام داد در طول 35 سال انجام نداد و تا این اندازه ما به ذلت نیفتاده بودیم که در این یک سال به ذلت افتاده‌ایم، در تحریم اقتصادی مردم ما بالاتر از زجر بچه‌های امام حسین زجر  دیدند؟

وی افزود: در یک سال گذشته دشمنی‌ها و عداوت اضافه شد و در عین حال ما تحقیر شدیم زیرا پای میز مذاکره نشسته بودیم، اگر مردانه ایستاده بودیم دولتمردان آمریکا اینقدر ما را تحقیر نمی‌کردند.

وی افزود: نتیجه کار ما در یک سال گذشته این بود که از آنچه وحشت داشتیم که از جریان انقلاب کوتاه بیاییم لطمه خوردیم و در دنیا تحقیر شدیم، این حداقل هزینه‌ای است که دادیم.

علم‌الهدی گفت: آقایان می‌گویند نتیجه این بود که ایران هراسی را از بین بردیم ولی از بین نرفت و هنوز در مورد ساخت بمب هسته‌ای از سوی ایران سخن می‌گویند.

علم‌الهدی اضافه کرد: مگر روز اول یزید حسین‌هراسی به راه نینداخت؟ امام حسین برای درمان حسین هراسی چه کاری انجام داد؟ آیا کاری انجام داد؟ درمان ایران‌هراسی به قیمت این تحقیر و ذلت انجام شد که در طول یک سال دشمن ما که نامه ذلت برای رهبر می‌نویسد عربده‌کشی کند و بگوید باید ایران را راستی‌آزمایی کنیم.

عضو مجلس خبرگان با بیان اینکه در خط دولت ستیزی نیستیم، گفت: مردم به این رئیس‌جمهور رأی دادند و رئیس‌جمهور رسما مسیر خود را مشخص کرد، در روز مناظره کاندیداها نیز تمام کاندیداها حل مشکل اقتصادی را مرتبط با ارتباطات خارجی دانستند به جز یکی از کاندیداها.

علم‌الهدی ادامه داد: رئیس‌جمهور فعلی در روز مناظره بیشتر در رابطه با ارتباطات خارجی و حل مشکل اقتصادی صحبت کرد، مردم پسندیدند و رأی دادند و مقام معظم رهبری دیدند که رئیس‌جمهور منتخب مردم سیاستی را اعلام کرده است بنابراین با وجود اینکه عاقبت کار را می‌دانستند قبول کردند آن سیاست به عنوان آزمایش اجرا شود ولی یک سال آزمایش کردیم و دیدیم شقاوت آمریکا بیش از این است و پیش‌بینی مقام معظم رهبری که فرمودند آمریکا به هیچ وجه قابل اعتماد نیست درست بود و دولتمردان هم به این موضوع دست یافتند.

وی گفت: یک سال تحقیر شدیم بنابراین اصررا بر ادامه راه نباشد که بخواهیم تجربه یک ساله را نادیده گرفته و بیشتر تحقیر شویم، سر بر آستان عاشورای امام حسین بگذاریم و راهبرد حرکت را از امام حسین اخذ کنیم.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: