سه‌شنبه 18 نوامبر 14 | 12:59
رئیس سازمان صنایع هوایی:

صنعت ساخت پهپاد در کشور بومی شد

رئیس سازمان صنایع هوایی از طراحی و ساخت جت منطقه‌ای توسط متخصصان داخلی خبر داد و گفت: صنعت ساخت پهپاد در کشور بومی شده است و می‌توانیم هر نوع پهپاد را با هر مشخصات در کمتر از دو سال بسازیم.


13930716000836_PhotoA

رئیس سازمان صنایع هوایی از طراحی و ساخت جت منطقه‌ای توسط متخصصان داخلی خبر داد و گفت: صنعت ساخت پهپاد در کشور بومی شده است و می‌توانیم هر نوع پهپاد را با هر مشخصات در کمتر از دو سال بسازیم.

منوچهر منطقی امروز در مراسم افتتاحیه هفتمین نمایشگاه بین‌المللی هوایی و هوانوردی ایران اظهار داشت: صنعت هوایی کشور مظلوم و البته توانمند است؛ برای رشد این صنعت در زیرساخت‌ها لازم است سه وزارتخانه راه و شهرسازی، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و وزارت صنایع و معادن همکاری داشته باشند.

وی افزود: در این راستا، وزارت راه و شهرسازی و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح همکاری خود را آغاز کرده‌اند و در گام بعد به سراغ وزارت صنعت، معدن و تجارت خواهیم رفت.

منطقی اظهار داشت: از اهداف کلان سند جامع توسعه هوافضای کشور، پیاده‌سازی سیستم‌های نوین مدیریت استراتژیک هوایی و ایجاد ظرفیت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری است.

رئیس سازمان صنایع هوایی بیان کرد: در حال حاضر در بخش هواپیما، هوانوردی عمومی در حال تبدیل شدن به صنعت بومی است که هواپیماهای 2، 4، 6 و 8 نفره را تولید می‌کنیم و در هواپیماهای 50 تا 60 نفره توانمندی‌های خوبی داریم.

منطقی اظهار داشت: در تعمیر و نگهداری بالگردها، هواپیما و موتورهای هوایی توانمندی اورهال وجود دارد و حتی نوسازی و ارتقای سیستم نیز انجام می‌شود.

رئیس سازمان صنایع هوایی افزود: 530 شرکت دانش‌بنیان در حوزه سند هوانوردی فعال هستند و درآمد صنعت در سال گذشته 6 هزار میلیارد تومان بوده است.

منطقی بیان کرد: امسال هدفگذاری شده است 100 میلیون دلار در بخش صادرات در این صنعت انجام شود.

وی با بیان اینکه در برندهای داخلی صنعت در حال توسعه هستیم یادآور شد: طراحی و ساخت جت منطقه‌ای در حال انجام است.

وی با بیان اینکه طراحی و ساخت موتورهای توربینی را انجام می‌دهیم، اظهار داشت: در این باره موتورهای 10 تا 15 مگاواتی از دی‌ماه عملیاتی خواهند شد.

منطقی یادآور شد: در عرصه هواپیماهای سبک و هوانوردی عمومی نیز وارد شده‌ایم؛ تاکنون در اورهال بالگرد، انجام 1500 اورهال عملیاتی شده است که این بالگردها 1.5 میلیون ساعت پرواز ایمن انجام داده‌اند.

رئیس سازمان صنایع هوایی گفت: از قابلیت‌های کلیدی ما اورهال قطعات صنعت است که اخیراً ارتقاء و تمدید عمر نیز توسط متخصصان داخلی انجام می‌شود.

وی یادآور شد: همچنین ساخت پهپاد به طور کامل بومی‌سازی شده است و هر ارگان و بخشی که نیازمند خرید پهپاد باشد، با هر مشخصات کمتر از دو سال تحویل می‌دهیم.

وی بیان کرد: از پهپادهای تجاری برای مراقبت از خطوط نفت و گاز، مراقبت از محیط‌ زیست و سامانه‌های مخابراتی جایگزین ماهواره استفاده می‌شود.

وی گفت: 75 شرکت دانش‌بنیان در بخش اویونیک صنعت هوایی داریم و دنبال بازاریابی در این عرصه هستیم.

رئیس سازمان صنایع هوایی بیان کرد: در موضوع نمایشگاه هوانوردی 4 نوع زیرساخت را مدنظر داریم که شامل شبکه ملی آزمایشگاهی، شبکه هایپرمارکت هوایی و هوانوردی، تشکیل مگاپارک تحقیقات و فناوری هوایی و شبکه ایجاد فضا برای جذب مخاطب توسط متخصصان و شرکت‌های دانش‌بنیان است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.