سه‌شنبه 18 نوامبر 14 | 15:12
با حضور علی دانشور نویسنده کتاب

«نقش ایرانیان در قیام مختار»بررسی می‌شود

«نقش ایرانیان در قیام مختار» را با حضور علی دانشور نویسنده این کتاب بررسی می‌شود.


950424_PhotoA

«نقش ایرانیان در قیام مختار» را با حضور علی دانشور نویسنده این کتاب بررسی می‌شود.

فرهنگسرای رازی در ادامه جلسات چهار سوق کتاب، «نقش ایرانیان در قیام مختار» را با حضور علی دانشور(نویسنده) چهارشنبه 28 آبان ساعت 15 مورد نقد و بررسی قرار می‌دهد.

کتاب «نقش ایرانیان در قیام مختار» درباره قیام مختار ثقفی در سال 66 هجری قمری است که در کوفه به خونخواهی امام حسین(ع) شکل گرفت در این قیام برای اولین بار موالی ایرانی به عنوان یک نیروی جدید اجتماعی قدرت‌نمایی کردند، تاریخ‌نگاران شیعه قیام مختار را دنباله حرکت کربلا دانسته و در تاریخ‌نویسی خود جهت شناخت سرگذشت قاتلان امام حسین(ع) به قیام مختار اشاره دارند.

علی دانشور انگیزه خود را از نگارش این کتاب پاسخگویی به نظریات و دیدگاه‌های متضادی عنوان کرده که درباره قیام مختار در اذهان است.

این کتاب توسط نشر تمیشه در 182 صفحه سال 1388 چاپ و اجرای این برنامه بر عهده مرتضی صالح‌آبادی است.

جلسات چهار سوق کتاب فرهنگسرای رازی، پیش از این به نقد و بررسی آثار ادبی چون «زن درون آل پاچینو» نوشته فرید حسینیان تهرانی و «دو روز مانده به پایان جهان» عرفان نظر آهاری، «سگ سالی» بلقیس سلیمانی و «هلال سرخ» به قلم کاملیا کاکی، «داستان مکاشفه» به قلم فرحناز علیزاده پرداخته است.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به فرهنگسرای رازی واقع در میدان قزوین، خیابان قزوین، خیابان شهید مرادی مراجعه کنند یا با شماره تلفن 55409549 تماس بگیرند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: