شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹
پنج شنبه ۲۹ آبان ۹۳ | ۰۹:۵۳
با صدور بیانیه‌ای از اطلاع‌رسانی‌نکردن آمریکایی‌ها

ابراز نگرانی روسیه درباره آینده زندان گوانتانامو

وزارت خارجه روسیه با صدور بیانیه‌ای از اطلاع‌رسانی‌نکردن آمریکایی‌ها درباره زندان گوانتانامو و زمان بسته شدن آن ابراز نگرانی کرد.


13930828000438_PhotoA

وزارت خارجه روسیه با صدور بیانیه‌ای از اطلاع‌رسانی‌نکردن آمریکایی‌ها درباره زندان گوانتانامو و زمان بسته شدن آن ابراز نگرانی کرد.

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد کشورش درباره ناتوانی آمریکایی‌ها مبنی بر اطلاع‌رسانی کاخ‌سفید به جامعه جهانی درباره بستن زندان گوانتانامو ابراز نگرانی کرد. «اسپوتنیک» نوشت وزارت خارجه روسیه همچنین در بیانیه‌ای اعلام کرد:« بسیار نگران‌کننده است که می‌بینیم آمریکایی‌ها درباره ارائه اطلاعات به جامعه جهانی مبنی بر بستن زندان گوانتانامو  و یا مداخله سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) مبنی بر آدم ربایی در کشورهای اتحادیه اروپا و نگه داشتن آنها در زندان‌های مخفی ناتوان هستند.»

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است:«با توجه به مجموعه‌ای از مشکلات جدی که کمیته مخالفت با شکنجه منتشر کرده است، ما پیشنهاد می‌کنیم که همکاران آمریکایی ما که به صورت داوطلبانه برای مبارزه با شکنجه فعالیت می‌کنند، اقدامات ابتدایی را صورت دهند تا از حقوق‌بشر در کشورشان حمایت کنند.»

«باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا سال 2008، دستور بسته شدن زندان گوانتانامو را صادر کرد اما بنابر نظرسنجی «گالوپ» همچنان 66 درصد از آمریکایی‌ها همچنان مخالف این اقدام هستند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: