پنج‌شنبه 20 نوامبر 14 | 09:15
نماینده سابق مجلس:

کارآفرینی عامل اشتغال و ثروت‌آفرینی است

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی گفت:‌ کارآفرینی عامل اشتغال و ثروت‌آفرینی است.


13911007000241_PhotoA

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی گفت:‌ کارآفرینی عامل اشتغال و ثروت‌آفرینی است.

عباسعلی نورا نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در کنفرانس ملی کارآفرینی و تولید ملی با اشاره به اینکه کارآفرینی نیاز به تجاری‌سازی علم دارد، اظهار داشت: یکی از راههای موفقیت اقتصاد دنیا عبور از منبع‌ محور بودن به دانش‌محور شدن است.

وی در مورد تولید ملی اظهار داشت: مسیر توسعه از خلق ایده نمی‌گذرد و یکی از نقش‌های مهم در بحث‌های کارآفرینی، بهره‌وری و کارایی بوده که دانشگاهیان به آن اعتقاد ندارند.

به گفته این استاد دانشگاه یکی از مسائلی که می‌تواند در بحث‌های اقتصادی مؤثر واقع شود، توجه به بنگاه‌های زودبازده و کوچک است که منجر به کاهش هزینه تولید شده و از راههای موفقیت در اقتصاد دنیا محسوب می‌شود.

نورا با اشاره به اینکه 85 درصد اقتصاد کشور منبع‌محور و 15 درصد دانش‌محور است، تصریح کرد: رکود اقتصاد باید در این مرحله حل شود و تولید ملی اثربخش نیز حائز اهمیت است همچنین کارآفرینی روش‌هایی دارد که باید مورد توجه بنگاه‌های پیشرو در دنیا قرار گرفته و برای حفظ و بهبود آنها به کارگیری شود.

به گفته این استاد دانشگاه اساس و بنیان کارآفرینی تجاری‌سازی علم است که ایجاد ارزش، ساماندهی و منابع برای بهره‌گیری از فرصت‌ها خواهد بود.

وی با تأکید براینکه نیروی محرک اقتصادی کارآفرینی است،‌ عنوان کرد: کارآفرینی با اندیشه همه‌جانبه و شناخت بسترهای مناسب تولید به ثروت‌آفرینی و اشتغال تبدیل می‌شود.

نورا گفت:‌ امروز کارآفرینی از مبادی اصلی اشتغالزایی است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: