جمعه 21 نوامبر 14 | 03:49
دبیرکل حزب معارض سوریه

مقاومت سوریه چهره کریه آمریکا را نمایان کرد

دبیرکل حزب رشد و توسعه ملی سوریه اقدام کاخ سفید در اعزام سفرای بین المللی به سوریه تلاش برای بهبود چهره کریه آمریکا در حمایت از تروریسم دانست.


13930701000836_PhotoA

دبیرکل حزب رشد و توسعه ملی سوریه اقدام کاخ سفید در اعزام سفرای بین المللی به سوریه تلاش برای بهبود چهره کریه آمریکا در حمایت از تروریسم دانست.

«ایناس الحمال»، دبیرکل حزب رشد و توسعه ملی سوریه  تصریح کرد: تروریسم، تجارتی پرسود برای آمریکا شده است که با آن هر که را بخواهد هدف گیرد.

وی ادامه داد: اظهارات اوباما در اجلاس سران گروه بیست درباره اینکه در صورت دستیابی داعش به سلاح هسته‌ای آمریکا در اعزام نیروهای زمینی به عراق و سوریه هیچ تردیدی به خود راه نمی‌دهد، نبوغ آمریکا در دروغ سیاسی را ثابت می‌کند، تجربه عراق و شرایطی که اکنون با آن روبرو است نتیجه همین دروغ آمریکا درباره وجود سلاح کشتار جمعی در عراق بود که هنوز هم در اذهان وجود دارد.

این شخصیت معارض سوری تصریح کرد: این گونه اظهارات اوباما هر گونه روند سیاسی یا طرحی برای حل بحران سوریه را از بین می‌برد و بدین شکل با حمایت سیاسی از  تروریسم در سوریه و منطقه به دنبال تحقق اهدافی است که پیش از این در رسیدن به آن ناکام بوده است.

آمریکا با طرح دی مستورا به دنبال تجزیه سوریه است

ایناس الحمال گفت:آمریکا به دنبال آن خواهد بود که کشورهای بزرگ و قدرتمند منطقه از جمله سوریه و عراق را در راستای تامین امنیت منافع خود به کشورهایی کوچک تجزیه کند و بر این اساس مراکز تصمیم‌گیری در کشورهای غربی نقشه جدیدی از خاورمیانه را روی میز دارند و تلاش می‌کنند تا مرزهای خاورمیانه را بر اساس طایفه‌گری از نو ترسیم کنند و به عبارت دیگر تلاش دارند توافق نامه سایکس پیکو را بعد از یک قرن اصلاح کنند.

مداخله نظامی در سوریه پیامدهای فاجعه بار برای آمریکا و دست نشانده هایش دارد

وی افزود: اعزام نیروهای زمینی آمریکایی به سوریه و عراق قواعد جنگ را تغییر خواهد داد و کشورهایی را که منافع صهیونیستی-آمریکایی را در منطقه پیاده می‌کنند با احتمال‌هایی فاجعه بار مواجه می‌کند که هیچ احدی قادر به پرداخت بهای آن نیست بخصوص که آمریکا در عصر نوین در هیچ جنگی سود نکرده است.

دبیر کل حزب رشد و توسعه ملی دمشق تاکید کرد: مقاومت و پایداری دمشق، قبح و زشتی چهره آمریکا را نمایان کرد که بلافاصله برای بهبود چهره خود فرستاده های سازمان ملل را به سوریه می‌فرستاد و  آخرین آن آقای دی مستورا است.

الحمال طرح دی مستورا را غیر شفاف و صرفا تلاشی برای بهبود چهره آمریکا و دست نشانده‌های آن خواند و گفت: دی مستورا با ارائه طرح خود به دنبال بهره‌کشی سیاسی از سوریه است، توقف درگیری با طرح‌های مختلف محقق نمی‌شود بلکه این امر به اوضاع کشورهای حامی تروریسم بستگی دارد، همان گونه که با نزدیکی دیدگاه‌های ترکیه و اسرائیل در موضوع سوریه، داعش و جبهه النصره که هیچ کس فکرش را نمی‌کرد با هم صلح کردند.

الحمال با تاکید بر اینکه هر گونه تشدید حملات علیه سوریه با چگونگی روابط بین کشورهای حامی تروریست در سوریه ارتباط دارد، گفت: تفاهم یا اختلاف بین این کشورها تاثیر مستقیم بر جغرافیای سوریه دارد، آنچه که در سوریه روی می‌دهد از اختلاف بین روسیه و آمریکا دور نیست اختلافی که در اجلاس سران گروه بیست در استرالیا هم کاملا آشکار بود و تحولات سوریه با تهدیدهای مستمر اسرائیل علیه جمهوری اسلامی ایران هم دور نیست زیرا اسرائیل با تهدید ایران به دنبال رسیدن به اهدافش است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.