جمعه 21 نوامبر 14 | 04:09
شمقدری پاسخ وزیر ارشاد را داد

«عصبانی نیستم» فیلمنامه‌اش تغییر کرد

رئیس سازمان سینمایی دولت دهم گفت: جای سؤال است که چطور مدیران جدید مشتاقانه به فیلمی چون «عصبانی نیستم» که فیلمنامه‌اش تغییر کرده، پروانه نمایش می‌دهند و پس از آن نیز حقایق را کتمان می‌کنند!


13920327000362_PhotoA

رئیس سازمان سینمایی دولت دهم گفت: جای سؤال است که چطور مدیران جدید مشتاقانه به فیلمی چون «عصبانی نیستم» که فیلمنامه‌اش تغییر کرده، پروانه نمایش می‌دهند و پس از آن نیز حقایق را کتمان می‌کنند!

جواد شمقدری رئیس سازمان سینمایی دولت دهم در واکنش به اظهارات علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر اینکه فیلم‌های مشکل‌دار امروز سینما در دوره گذشته مجوز گرفته بودند  عنوان کرد: متأسفانه بار نخستی نیست که ایشان چنین اظهاراتی می‌کنند که با واقعیت تطبیق ندارد.

وی در این باره توضیح داد: پیش از این نیز در کمیسیون فرهنگی مجلس مورد سؤال قرار گرفتند که چرا جشنواره افق نو را تعطیل کردند و این جشنواره برگزار نشد، ایشان گفتند که مدیریت قبل خودش این جشنواره را تعطیل کرده، درحالیکه دستور صریح خودشان به بنده بود که پیگیری ها را متوقف کنم.ایشان بار دیگر نیز مرتکب این رفتار می‌شوند و در محضر یکی از بزرگان نظام به لحاظ فقاهت و اهمیت چنین اظهاراتی می کنند.

شمقدری درباره دو فیلم مجوز گرفته «قصه‌ها» و «عصبانی نیستم» توضیح داد:‌ جای سوال است چه مدیریتی این دو فیلم را مجوز نمایش می دهد و مشتاقانه به جشنواره فیلن فجر می برد و حتی وارد مهمترین جایگاه یعنی بخش اصلی جشنواره مسابقه سینمای ایران می‌شود.

وی یادآور شد: دوستان در هر حال یک خبطی در جشنواره فجر سال گذشته کردند و مجوز و بها را به این دو فیلم دادند بنابراین فیلم‌ها وارد جشنواره شد و حتی برای جوایزی هم کاندید شد، سپس که احساس کردند ممکن است مورد اعتراض واقع بشوند از آن لحظه به بعد متأسفانه رفتارهای دوگانه را از آنها می‌بینیم درحالیکه تلاش می‌کنند دو فیلم را اکران کنند وقتی باز انتقادها را دیدند عقب نشینی کردند، ولی اینکه در محضر بزرگان خلاف واقع بگویند دیگر چنین انتظاری را از آنها نداشتیم!

شمقدری در بخش دیگر صحبت هایش اظهار داشت: واقعیت این است حتی اگر بپذیریم که این دو فیلم در دوره ما مجوز ساخت گرفته باشد، این پروانه نمایش است که تصمیم نهایی را می‌گیرد و برای سرنوشت یک فیلم تصمیم‌گیری می‌کند، چرا که از فاصله ساخت یک فیلم تا پرونده نمایش اتفاقات زیادی ممکن است بیافتد، همچنانکه فیلمنامه عصبانی نیستم، کاملاً تغییر کرده به دلیل اینکه فیلمساز تصور کرده شرایط عوض شده و می‌تواند در پناه فیلمش رویکردهای سیاسی خود را نیز بگنجاند و همین کار را نیز کرده است.

وی در پایان یادآؤر شد:‌ اما اینکه مدیران جدید مشتاقانه این فیلم را می‌پذیرند و به آن مجوز می‌دهند، جای سؤال است و بهتر است اشتباهی که سال گذشته در جشنواره فجر برای مجوز این دو فیلم دادند را بپذیرند و لازم نیست اینطور فرافکنی کنند و حقایق را کتمان کنند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.