یکشنبه 23 نوامبر 14 | 12:41
حسن مرادی

کوتاهی درمذاکرات خسارت‌های جبران‌ناپذیر دارد

جانشین رئیس سازمان بسیج اساتید گفت: هرگونه کوتاهی از منافع ملی و حقوق ملت خسارت‌های جبران‌ناپذیری دارد، باید با دقت و قدرت تمام مذاکرات را پیش برد.


13930425000166_PhotoA

جانشین رئیس سازمان بسیج اساتید گفت: هرگونه کوتاهی از منافع ملی و حقوق ملت خسارت‌های جبران‌ناپذیری دارد، باید با دقت و قدرت تمام مذاکرات را پیش برد.

حسن مرادی جانشین رئیس سازمان بسیج اساتید کشور گفت: مردم کشور ما در رابطه با مذاکرات موضع بسیار شفاف و مشخصی دارند. آنها می‌گویند که منافع قانونی و ملی که برای ما در حقوق بین‌المللی پیش‌بینی شده در مذاکرات به هیچ‌وجه نباید نادیده گرفته شود.

مرادی با اشاره به تغییر و تحولات جوی و جغرافیایی کشور مانند کم آبی، گفت: این شرایط باعث شده که ما به انرژی اتمی نیاز بیشتری داشته باشیم و این نیاز نسبت به گذشته چندین برابر افزایش پیدا کرده است.

وی گفت: ما در ‌آینده روی سدهای آبی کمتر می‌توانیم حساب کنیم و از طرفی نیاز ما به انرژی برق به عنوان یک انرژی پاک بیشتر خواهد شد و این موضوع این ضرورت را ایجاد می‌کند که میدان انرژی هسته‌ای به روی کشور و مردم ما باز باشد.

مرادی اضافه کرد: از تیم مذاکره‌کننده انتظار می‌رود همانگونه که تا به حال در مذاکرات مقاومت کردند و نسبت به منافع ملی موضع گرفتند، به همین صورت و با قدرت بیشتری مقاومت کنند.

جانشین رئیس سازمان بسیج دانشجویی خاطرنشان کرد:‌ تیم مذاکره کننده نباید به فشارهای گوناگونی که زیاده‌خواهان وارد می‌کنند توجه کنند و نباید در مقابل این فشارها از حقوق مردم ایران کوتاه بیایند.

مرادی تصریح کرد: هرگونه کوتاهی از منافع ملی و حقوق ملّت خسارت‌های جبران‌ناپذیری دارد. پس باید با دقت و قدرت تمام مذاکرات را پیش برد. لحظه‌ای بی‌دقتی و کوتاهی آسیب‌های فراوانی خواهد داشت.

وی اظهار داشت: تیم مذاکره‌کننده در جمع نسبت به موضع مردم و نظام، استقامت خوبی را در مذاکرات داشتند. به امید خدا که از این پس هم این رویه را با قدرت بیشتری ادامه خواهند داد.

مرادی تأکید کرد: یکسری از کشورها سعی دارند همه تحولات را با منافع خودشان تعریف کنند و رویکرد نظام سلطه را حفظ کنند. جمهوری اسلامی با توجه به اصول و آرمان‌هایش پیام جدیدی را برای بشریت دارد، تمام تلاش آنها این است که ما بر اساس اصول و مبانی که داریم پیشرفت نکنیم.

وی گفت: نظام سلطه قواعدی دارد و نگران است که خارج از آن قواعد پیشرفتی صورت گیرد و پیشرفت‌های ما انجام برخلاف خواسته آنها است.

مرادی در خاتمه اظهار داشت: تیم مذاکره کننده اگر خط قرمزها و منافع ملی را در نظر بگیرند و با تمام دقت و قدرت در مقابل غرب و آمریکا بایستند مسلما پیروزی برای ما حاصل خواهد شد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: