یکشنبه 23 نوامبر 14 | 13:06
منابع محلی می‌گویند

داعش دست‌کم 70نفر را در شمال‌عراق ربود

منابع محلی می‌گویند گروه تروریستی داعش دست کم ۷۰ نفر را در روستایی در استان نینوا در شمال عراق ربوده است.


201411230921535

منابع محلی می‌گویند گروه تروریستی داعش دست کم ۷۰ نفر را در روستایی در استان نینوا در شمال عراق ربوده است.

این آدم ربایی‌ها در یک روستا در نزدیکی شهر سنجار صورت گرفته است و به گفته منابع محلی ستیزه‌جویان تکفیری خودروها و سلاح‌های افراد قبیله‌ای را تصرف کرده‌اند تا از هرگونه حمله احتمالی به مواضع آنان جلوگیری شود.

پیش از این، ستیزه‌جویان داعش دست کم ۲۵ قبیله نشین سنی را در استان الانبار در غرب عراق کشتند.

ارتش عراق اجساد قربانیان را که عضو قبیله اَلبوفَهد بودند کشف کردند. این رویداد در روستایی در حاشیه شرقی رمادی، مرکز استان الانبار، رخ داد.

تروریست‌های داعش در حال حاضر کنترل مناطق گسترده‌ای از خاک سوریه و عراق را در اختیار دارند. این گروه در ماه ژوئن ۲۰۱۴ ستیزه‌جویان خود را به عراق فرستاد و بخش‌های وسیعی از خاک این کشور را در امتداد مرز سوریه تصرف کرد.

ستیزه‌جویان داعش در حملات و پیش‌روی‌های خود، به خشونت‌های هولناک از جمله سربریدن مردم پرداخته و همه جوامع و اقلیت‌های عراقی از جمله شیعه، سنی، کرد و مسیحی را هدف قرار داده‌اند.

ارتش عراق تاکنون در نبرد با ستیزه‌جویان داعش به موفقیت‌های متعدد دست یافته و وعده داده است به نبرد علیه این گروه افراطی ادامه خواهد داد.

حیدر العبادی، نخست وزیر عراق، روز شنبه دستور داد پشتیبانی هوایی از نظامیان ارتش و افراد قبیله‌ای محلی در جریان نبرد با ستیزه‌جویان داعش در الانبار افزایش یابد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: