یکشنبه 23 نوامبر 14 | 13:37
یکی از بزرگترین وارد کنندگان ماشین آلات

اعتلای نام ایران در عرصه جهانی شعار ماست

شرکت سنگین ماشین ایستا، یکی از بزرگترین وارد کنندگان ماشین آلات شرکت ها و پروژه های عمرانی و راهسازی کشور است که مبادرت به همکاری با بزرگترین ومعتبرترین کمپانی های تولید کننده بین المللی فعال در عرصه ماشین آلات راهسازی نموده تا زمینه ساز آبادی و سازندگی هر چه بیشتر ایران عزیز و اعتلای نام ایران درعرصه جهانی باشد.


eesta

شرکت سنگین ماشین ایستا، یکی از بزرگترین وارد کنندگان ماشین آلات شرکت ها و پروژه های عمرانی و راهسازی کشور است که مبادرت به همکاری با بزرگترین ومعتبرترین کمپانی های تولید کننده بین المللی فعال در عرصه ماشین آلات راهسازی نموده تا زمینه ساز آبادی و سازندگی هر چه بیشتر ایران عزیز و اعتلای نام ایران درعرصه جهانی باشد. شرکت سنگین ماشین ایستا یکی از موفق ترین شرکت ها در زمینه واردات ماشین آلات راه سازی است که امسال برای دومین سال پیاپی اقدام به برگزاری نمایشگاه و همایش در سطح بین المللی نموده است. در راستای برگزاری این همایش خبرنگار کارمند ایرانی با معاونت اجرایی شرکت سنگین ماشین ایستا  گفتگویی ترتیب داده که بخشی از این گفتگو را می خوانید.

مهندس مجید فراهانی، معاونت اجرایی شرکت سنگین ماشین ایستا به نحوه آغاز فعالیت، بازار فروش و نوع محصولاتی که این شرکت ارائه می دهد، اشاره کرد و اظهار داشت: سنگین ماشین ایستا با هدف تامین و تولید و خدمات پس از فروش ماشین آلات راهسازی تاسیس و اکنون به عنوان نماینده انحصاری کمپانی چانگلین تولید کننده انواع ماشین آلات لودر، بیل، گریدر و غلطک در ایران فعالیت می نماید. وی در ادامه عنوان کرد: محصولات قابل ارائه سنگین ماشین ایستا معمولاً به دو صورت ارائه می گردد، محصولاتی که به صورت CBU  و به صورت واحد کامل وارد می گردند و یا CKD که در ایران تحت نظارت و با کیفیت مورد تائید کمپانیCHANGLIN مونتاژ می گردند.

معاونت اجرایی شرکت سنگین ماشین ایستا گفت: با توجه به اینکه کیفیت و کمیت محصولات ما متناسب با نیازهای داخلی و پس از بررسی نیازسنجی در پروژه ها وارد می شود لذا هم در بازار خصوصی و هم در بازار دولتی محصولات ما به فروش می رسد و بسیاری از شهرداری ها،دهیاری ها، شرکت های بزرگ سدسازی، نیروی انتظامی، ارتش و … از دستگاه ها و محصولات ما استفاده می نمایند. فراهانی افزود:  قراردادها و زیر ساخت های لازم جهت بومی سازی محصول البته به صورت مشترک با کمپانی های خارجی اکنون در حال اقدام است که طبق برنامه امیدواریم در۶ ماهه دوم سال ۹۴ اولین محصول تولیدی ایستا وارد بازار ایران گردد. یکی از اهداف اصلی این طرح صادرات محصولات به کشورهای همسایه و (بازار کشورهای مشترک المنافع) CIS می باشد. وی در ادامه به میزان سیاست های حمایتی دولت ها از این شرکت اشاره کرد گفت: حمایت دولت یکی از انتظارات اکثر تولید کنندگان و واردکنندگان در حوزه های متفاوت صنعت کشور می باشد. به نظر می رسد دولت ها در این خصوص نه تنها حمایتی نکردند بلکه با تدوین قوانین دست و پاگیر و بروکراسی اداری زمان بر، موانعی بزرگ بر سر راه پیشرفت قرار دادند.

معاونت اجرایی شرکت سنگین ماشین ایستا همچنین تصریح کرد: بحث گمرک و ترخیص یکی از مشکلات لاینحل چندین سال اخیر بوده است و از نظر گمرک ما، همه ی کالاها دارای مشکل می باشند مگر اینکه خلافش ثابت شود و این بی احترامی به واردکنندگان می باشد.

مسئله ای که به راحتی قابل حل است اما هنوز اصرار به سیستم های منسوخ قدیمی که معمولاً باعث می گردد که پروسه ترخیص مدت زمان طولانی بطول بی انجامد که هزینه ی مربوطه چون بر قیمت تمام شده محصول تاثیرمی گذارد، باعث افزایش قیمت و فشار به بخشهایی کم درآمد جامعه می باشد.

فراهانی به تبیین سیاست ها و نگرش های دولت به مقوله دانش و تجاری سازی ایده ها از توسعه شرکت های نوپا و دانش بنیان که به عنوان اولویت های اصلی دولت یاد می شود، پرداخت و تاکید کرد: با اعمال مدیریت یکپارچه و نگرش جدید در رقابت های پژوهشی و روز دنیا به مدیریت مراکز دانش بنیان پرداخته می شود و لازم است تغییر اساسی در نگرشهای قبلی به موضوع دانش بنیان ایجاد شود. ما هم از این مقوله چندان دور نیستیم و این را بر خود لازم می بینیم که در مورد اقتصاد مقاومتی از نوآوری و گام ابتکاری و پژوهشی برخوردار باشیم.

وی به شرایط تحریم ها و تشدید آن و مشکلات واردات محصولات و قطعات اشاره کرد و افزود: معمولاً صنعتگران طی چند سال گذشته با اتفاقات پیش بینی نشده و تحریم ها مواجه بوده اند ولی هربار توانسته ایم راه حلی برای این منظور پیدا کنیم ولی مشکل اصلی برخی تصمیمات نادرستی است که فشار بیشتری از داخل وارد می نمایدکه از تحریم مشکل سازتر است.

معاون اجرایی شرکت سنگین ماشین ایستا گفت: هدف از برگزاری همایش و سمینار تخصصی ماشین آلات راهسازی در مرحله اول در رابطه با اقتصاد مقاومتی دانست و اظهار داشت: ما به دنبال نوآوری و ابتکار و برداشتن گامهای بلند رو به جلو هستیم و در این خصوص بر طبق انجام این مراسم خاص به دنبال رد و بدل کردن افکار و جنبش برنامه های آینده خود در خصوص نیاز پروژه ها به دستگاه های راهسازی هستیم تا بدین وسیله قدرت و توان خود را در خصوص این ماشین آلات به نمایش گذاشته و شرکت های خصوصی و دولتی در خصوص توان مدیریتی و ماشین آلاتی ما از آگاهی کامل برخوردار شوند.

فراهانی ادامه داد: در مرحله دوم با هم افزایی و به اشتراک گذاری دانش خود با دانش عظیم شرکت های خصوصی و دولتی بتوانیم از تجربیات آنها استفاده ی بهینه ببریم تا هم ما از نیازهای آنها آگاه شویم و مشکلات آنها را از نزدیک لمس کنیم و هم توان خدماتی خود را به عرصه نمایش بگذاریم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تیم کاری شرکت برگرفته شده از نیروهایی با تخصص بالا و با تجربه چندین ساله در این صنعت می باشد . در حال حاضر شرکت سنگین ماشین ایستا با حدود ۳۰ نفر پرسنل با قدرت و سرعت و چاشنی دقت رو به جلو حرکت میکند. تخصص نیروها در تمام زمینه های مورد نیاز از جمله بازرگانی خارجی ، مدیریت بازاریابی و فروش و توسعه فروش، تیم تحقیق و توسعه، تیم آموزش و تیم خدمات پس از فروش شامل نیرو های زبده و ماهر در زمینه مکانیک و هیدرولیک و برق حرفه ای خودرو (PLC&ECU) می باشد. همچنین در این شرکت واحد تضمین کیفیت و مدیریت ارتباط با مشتری (CRM)  نیز همسو با سایر واحدهای شرکت در حال حرکت می باشند .

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: