یکشنبه 23 نوامبر 14 | 15:23
معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان

فاتح موشک نقطه‌زن ایرانی حزب‌الله+عکس

معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان امروز گفته که مقاومت لبنان به موشک‌های نقطه‌زن ایرانی مجهز است. در ایران، به موشک‌ فاتح موشک نقطه‌زن و دقیق‌ترین موشک ایرانی گفته می‌شود.


معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان امروز گفته که مقاومت لبنان به موشک‌های نقطه‌زن ایرانی مجهز است. در ایران، به موشک‌ فاتح موشک نقطه‌زن و دقیق‌ترین موشک ایرانی گفته می‌شود.

امروز حجت‌الاسلام شیخ نعیم قاسم، معاون سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان در گفت‌وگویی مفصل با خبرنگار تسنیم گفته است که، صهیونیست‌ها نیز به‌خوبی می‌دانند که حزب‌الله موشک‌های نقطه‌زن را در اختیار دارد و به‌علت امکاناتی که حزب‌الله به دست آورد و حمایت‌های جمهوری اسلامی و آمادگی حزب‌الله برای هر جنگ آینده، این جنگ برای اسرائیلی‌ها سخت‌تر خواهد بود .

لحظه شلیک موشک فاتح

 

او در بخشی از مصاحبه با بیان ما همه موشک‌های‌مان ایرانی و سوری هستند که سوری‌ها هم ایرانی الاصل هستند می‌گوید: جنگنده‌ای نیز در اختیار مقاومت نیست، تنها راه کشاندن مبارزه به سرزمین دشمن موشک‌های ایرانی برای مقاومت در مقابله با اسرائیل است.

این مقام عالی‌رتبه حزب‌الله لبنان به در اختیار داشتن موشکی نقطه‌زن اشاره کرده است که ایرانی است؛ احتمالا منظور معاون دبیرکل حزب الله، موشک فاتح است.

در ذیل می‌توانید با مشهورترین موشک نقطه‌زن ایرانی که نامش فاتح است، بیشتر آشنا شوید:

از موشک فاتح به‌عنوان دقیق‌ترین موشک ایرانی یاد می‌شود. این موشک به موشک نقطه‌زن مشهور است و به‌احتمال فراوان منظور شیخ نعیم قاسم از موشک نقطه‌زن ایرانی، همین موشک‌های فاتح است.

موشک مایل‌پرتاب «فاتح ــ 110» را کنار بسیاری از ویژگی‌های منحصر به فردش ــ از جمله دقت فوق العاده ــ باید اولین گام مهم ایران در طراحی و ساخت موشک بالستیک سوخت جامد نیز دانست.

نمونه‎های مختلف این موشک با بُردهای 250 تا 300 کیلومتر دارای محموله انفجاری شدید به‌جرم 450 کیلوگرم است که سرعت آن به 1.5 کیلومتر بر ثانیه می‌رسد. این موشک از سامانه‎های پیشرفته هدایت و ناوبری برخوردار است و تا پایان مسیر هدایت می‌شود.

بنا بر مطالب اعلام شده از رسانه ملی خطای موشک فاتح ــ 110 کمتر از 10 متر بوده که این در مورد نوع دریایی آن ــ خلیج فارس ــ از اهمیت بسیار بیشتری برخوردار است زیرا مأموریت آن انهدام اهداف متحرک دریایی است.

این میزان خطا بسیار کم و در حد سامانه‎های زمین به زمین کشورهای تراز اول در صنعت موشکی محسوب می‎شود که نشان از پیشرفت چشمگیر کشورمان در زمینه کاهش خطا و افزایش دقت سامانه‎های موشکی سطح به سطح دارد.

برخورداری مقاومت اسلامی از چنین موشک‌هایی خصوصاً در حوزه زمین به زمین تمامی مراکز حساس و شریان‌های حیاتی اشغالگران قدس شریف ــ ازجمله نیروگاه معروف هسته‌ای دیمونا ــ را در بُرد موشک‌های دقیقی قرار می‌دهد که شلیک انبوهی از آنها برای از پای درآوردن صهیونیست‌ها کافی است.

از آنجا که موشک «خلیج فارس» نیز یکی از اعضای خانواده موشک‌های کلاس فاتح ــ البته در حوزه سطح به دریا ــ محسوب می‌شود، احتمال دراختیار قرار گرفتن آن توسط حزب‌الله لبنان نیز وجود دارد که این خبر می‌تواند خواب را از چشم نیروی دریایی رژیم صهیونیستی برباید.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: