یکشنبه 23 نوامبر 14 | 15:42
برای همه گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها

نرم افزارهای مایکروسافت Office رایگان شد

وقتی صحبت از نرم‌افزارهای Office به میان می‌آید، قطعا مجموعه Office مایکروسافت حرف اول را می‌زند.


وقتی صحبت از نرم‌افزارهای Office به میان می‌آید، قطعا مجموعه Office مایکروسافت حرف اول را می‌زند؛ اما این موضوع بیشتر بر روی پلتفرم دسکتاپ صدق می‌کند و فقدان یک مجموعه Office قوی بر روی گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها به شدت احساس می‌شد، تا هم اکنون که مایکروسافت مجموعه خود را برای همه این‌ها به رایگان عرضه می‌کند.
مایکروسافت Office برای همه گوشی های هوشمند و تبلت ها رایگان شد

چندی است که مایکروسافت مجموعه محبوب و معروف Office خود را برای همه پلتفرم‌ها ‌رایگان عرضه و منتشر می‌کند؛ این بدان معناست که نه تنها شما قادر به استفاده از ابزارهای تحت وب آفیس با یک حساب کاربری مایکروسافت هستید، بلکه ‌می‌توانید آن‌ها را مستقیم‌ در گوشی هوشمند یا تبلت خود دانلود کنید.

البته قبل از این هم نرم‌افزار Office برای گوشی‌های هوشمند رایگان بود، اما تنها برای خواندن! اگر چیزی بیش از این می‌خواستید باید یک حساب کاربری Office ۳۶۵ را به بهای ۹۹ دلار سالیانه، به مایکروسافت پرداخت می‌کردید.

چندی پیش، مایکروسافت اقدام به ایجاد تغییرات اساسی در مجموعه آفیس برای موبایل و تبلت از هر دو نسخه اندروید و iOS کرد و ابزارهای این مجموعه را کاملا با عصر و دوره موبایل تطبیق داد. یکی از بزرگ‌ترین این تغییرات این بود که اکنون کاربران موبایل، قادر به ایجاد و تغییر فایل‌ها به شکل رایگان بودند.

به این ترتیب باید گفت، مایکروسافت آخرین شرکتی است که به جنبش Freemium پیوسته است؛ جنبشی که مبنای آن بر ارائه رایگان اصل و اساس یک برنامه یا بازی‌ و کسب سود از برخی ابزارهای اضافه و بهینه در آن است. این اقدام مایکروسافت یک اقدام هوشمندانه بود که هم در تضمین بازار این شرکت و هم تمرکز بر نقاط قورت مؤثر بوده است.

مایکروسافت Office برای همه گوشی های هوشمند و تبلت ها رایگان شد

همچنین یکی دیگر از تغییرات خوبی که مایکرسافت در این مجموعه ایجاد کرده، این بود که مجموعه آفیس برای آیفون را ـ که پیش از این با امکانات محدود و به عنوان یک App عرضه می‌شد ـ به شکل سه App جداگانه Word، Excel و PowerPoint در‌آورده و قابلیت‌ها و امکانات خوبی به آن‌ها اضافه کرده است. همین کار را پیشتر از این برای آیپد کرده بود.

این اتفاق تنها دو روز بعد از آنکه مایکروسافت و دراپ باکس توافق‌نامه فی مابین خود را رونمایی کردند، رخ داد. توافق‌نامه‌ای که طی آن به کاربران آفیس اجازه دسترسی مستقیم از دل این مجموعه به سرویس Cloud دراپ باکس مقدور می‌ساخت.

از سوی دیگر، این اقدام مایکروسافت در رایگان کردن آفیس را باید در راستای سیاست‌های جدید مایکروسافت زیر نظر «ساتیا نادلا» مدیر عامل جدید این شرکت ارزیابی کرد که هدف آن، تسهیل دسترسی کاربران جهانی به محصولات مایکروسافت از جمله آفیس و به ویژه بر روی دنیای موبایل است تا به این ترتیب بتواند ضمن حفظ بازار فعلی، رقابت خود را به ویژه با گوگل و سیستم عامل موبایل این شرکت ادامه دهد.

مایکروسافت Office برای همه گوشی های هوشمند و تبلت ها رایگان شد

برای دانلود نسخه اندروید این مجموعه به اینجا و برای دانلود نسخه آیفون و آیپد به اینجا مراجعه کنید.

دانلود نسخه اندروید با لینک مستقیم

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.