دوشنبه 24 نوامبر 14 | 14:32
اندیشمند برجسته جهان اسلام:

اسلام دینی بری از اعمال ضد اخلاقی است

یکی از اندیشمندان برجسته جهان اسلام با اشاره به اینکه اسلام دینی کاملا بری از اقدامات غیر انسانی و غیر اخلاقی است، گفت: یکی از دلایل ایجاد و گسترش تفکرات تکفیری در جوامع اسلامی کم‌کاری علمای مسلمان است.


13930606000347_PhotoA

یکی از اندیشمندان برجسته جهان اسلام با اشاره به اینکه اسلام دینی کاملا بری از اقدامات غیر انسانی و غیر اخلاقی است، گفت: یکی از دلایل ایجاد و گسترش تفکرات تکفیری در جوامع اسلامی کم‌کاری علمای مسلمان است.

شیخ شرف‌الدین شمس‌الدین در روز دوم کنگره جریان‌های تکفیری و افراطی از دیدگاه علمای اسلام در قم با اشاره به اینکه حضور علمای جهان اسلام در این کنگره به منظور اعلام مراتب محکومیت خود نسبت به عملیات خرابکارانه و فجایع ضد انسانی و ضد بشری گروه‌های تکفیری اظهار کرد: ما اعلام برائت و انزجار خود را نسبت به اقداماتی که گروه‌های تکفیری علیه بشریت و به نام اسلام انجام می‌دهند، اعلام کنیم.

وی با اشاره به اینکه اسلام دینی کاملا بری از اقدامات غیر انسانی و غیر اخلاقی است، بیان کرد: یکی از دلایل ایجاد و گسترش تفکرات تکفیری در جوامع اسلامی کم‌کاری علمای مسلمان است.

این اندیشمند جهان اسلام با تاکید بر اینکه همه می‌دانند در بسیاری از کشورهای اسلامی حکامی غیر دینی حکومت می‌کنند، بیان کرد: این رژیم‌ها سبقه دینی ندارند و این باعث می‌شود که چنین جریاناتی در جهان اسلام شکل بگیرد و به سرعت در کشورهای عربی و اسلامی رشد کند.

شیخ شرف‌الدین شمس‌الدین با بیان اینکه علمای اسلام باید از دین در برابر این تبلیغات سوء دفاع کنند، گفت: بسیاری از مذاهب اسلامی بر توحید و وحدت میان مسلمانان تاکید دارند و باید آیاتی که ما را به توحید دعوت می‌کند را در زندگی عملی خود پیاده کنیم.

وی با تاکید بر اینکه نباید اجازه دهیم احکام فرعی در میان ما رواج یابد، گفت: نباید از برادران مسلمان خود فاصله بگیریم و 120 آیه‌ای که در خصوص مودت و وحدت آمده نشانه این است که مسلمانان باید وحدت عملی داشته باشند و به دور محور دین خود باشند.

این اندیشمند جهان اسلام با تاکید بر اینکه خداوند می‌فرماید با هم همزیستی داشته باشید، بیان کرد: این حکم پیامبر بر همه مردم تاکید دارد چه برسد بر ما که شیعه و سنی هستیم و قبله و کتاب و پیامبر ما یکی است.

شیخ شرف‌الدین شمس‌الدین افزود: باید مراقب باشیم که مبادا احادیث جعلی ما را از اهداف خود دور سازد و باید تلاش کنیم که نگذاریم مال و نوامیس مسلمانان خدشه‌دار شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: خداوند تاکید می‌کند که هیچ دلیلی بر پذیرفتن دین نیست و هر کس می‌توانند هر گونه که می‌خواهد زندگی کند و نباید تکفیری‌ها این‌گونه رفتار کنند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: