شنبه 06 نوامبر 10 | 14:36

غرب به زنان خیانت کرده است

حجت الاسلام سید علی قاضی عسگر با بیان اینکه غرب جایگاه رفیع زن را سلب کرده و آنان را به عنوان ابزار جنسی معرفی می کند گفت: اسلام زنان را محدود و محصور در خانه نکرده بلکه زنان می توانند با فعالیت در عرصه های اقتصادی، استقلال اقتصادی داشته باشند.


حجت الاسلام سید علی قاضی عسگر در همایش “زن و احیای ارزش های اسلامی” گفت: غرب با خیانت به زنان محبت و مودت را از آنان سلب و ارزش آنان را در حد ابزار جنسی کاهش داده است.
وی با اشاره به منع حجاب در غرب اظهار داشت: حجاب زنان در غرب جرم محسوب می شود زیرا غربیها خوب می دانند اگر زن به جایگاه حقیقی خود دست پیدا کند و نقش آفرین باشد، مشکل آفرین می شود.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت، حضور زن در عرصه های اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و دینی در جمهوری اسلامی ایران را فعال و گسترده خواند و تاکید کرد: زنان در جمهوری اسلامی در تمام عرصه ها از جمله دولت، مجلس، دانشگاهها و فعالیتهای علمی و پژوهشی نقش آفرین و تاثیرگذار بوده و حتی در حوزه های علمیه به مرحله اجتهاد رسیده اند.

حجت الاسلام قاضی عسگر با اشاره به نگاه اسلام به زن گفت: دین اسلام هیچ تفاوتی میان زن و مرد قائل نیست و تنها برتری بین این دو را تقوا می داند. وی ادامه داد: زنان زیادی در پرتو نورانیت اسلام رشد و پرورش یافتند و به جایگاه رفیع خود دست پیدا کردند که حضرت فاطمه زهرا(س) برترین آنها است.

نماینده ولی فقیه در امورحج و زیارت، ارزش زن با تقوا را دربرابر مردان بیشمار بی تقوا بالاتر ذکر کرد وافزود: آسیه همسر فرعون با زندگی در کنار یک مرد ستمگر به الگویی برای زنان تبدیل می شود.
حجت الاسلام قاضی عسگر افزود: اسلام برخلاف غرب که به زن نگاه ابزاری دارد، زن را انسان ساز و بلند مرتبه دانسته و اخلاق و ایمان را به عنوان نقطه قوت و کمال زنان می داند.

وی با اشاره به تاکید اسلام برفراگیری علم و دانش از سوی زنان گفت که اسلام زنان را محدود و محصور در خانه نکرده است بلکه زنان می توانند با فعالیت در عرصه های اقتصادی، استقلال اقتصادی داشته باشند.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در عین حال گفت که حضور زنان در عرصه های اجتماعی خطراتی را برای آنان به دنبال دارد که اسلام برای آن نیز راهکاری ارائه داده است و آن ضرورت حفظ حجاب است.
حجت الاسلام قاضی عسگر در پایان سخنان خود بر نقش آفرینی زنان مسلمان جهان در عرصه های مختلف و استمرار این نشستها تاکید کرد.

برچسب‌ها: ، ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.