شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹
چهارشنبه ۰۵ آذر ۹۳ | ۱۶:۱۲
وزیر نفت ایران در وین:

اعضای اوپک باید در کاهش تولید مشارکت کنند

وزیر نفت گفت: در شرایط مازاد عرضه، دیگر تولید کنندگان بازار نفت باید با اعضای اوپک متحد بوده و در کاهش تولید مشارکت کنند.


13920913000191_PhotoA

وزیر نفت گفت: در شرایط مازاد عرضه، دیگر تولید کنندگان بازار نفت باید با اعضای اوپک متحد بوده و در کاهش تولید مشارکت کنند.

بیژن زنگنه وزیر نفت ایران گفت: برخی از اعضای اوپک برای دفاع از سهم خود در بازار نفت به این نشست آمده اند.

وی ادامه داد: در شرایط مازاد عرضه، دیگر تولید کنندگان بازار نفت باید با اعضای اوپک متحد بوده و در کاهش تولید مشارکت کنند.

 یکصدو شصت و ششمین نشست اوپک فردا با حضور 12 عضو این سازمان و همچنین نمایندگانی از دوکشور مکزیک و روسیه در محل دائمی آن در وین اتریش برگزار می‌شود.

تا کنون برخی از اعضا وارد وین شده‌اند که در بدو ورود صحبتهایی را در مورد تمایل به افزایش قیمت نفت به 100 دلار مطرح کرده اند، اما در مورد کاهش سقف تولید به جمع بندی نرسیده و باید منتظر ماند و دید که فردا در جلسه رسمی این سازمان که پشت درهای بسته برگزاری می شود، چه تصمیمی در مورد سقف تولید برای سال 2015 اخذ خواهد شد.

خبرهایی که از رسانه های مختلف به گوش می رسد، حاکی از آن است که احتمالا اوپک، کشورهای ایران، عراق و لیبی را از کاهش سقف تولید معاف کند، زیرا هم اکنون این سه کشور کمتر از سقف تعیین شده تولید می کنند.

 

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: