شنبه 29 نوامبر 14 | 10:37
فرمانده واحدهای مدافع خلق(YPG):

در ترکیه کمپ‌های آموزش داعش وجود دارد

فرمانده واحدهای مدافع خلق(YPG) فعال در سوریه اعلام کرد که هم اکنون کمپهای مختلفی در ترکیه وجود دارد که نیروهای داعش را آموزش می‌دهند.


13930908000158_PhotoA

فرمانده واحدهای مدافع خلق(YPG) فعال در سوریه اعلام کرد که هم اکنون کمپهای مختلفی در ترکیه وجود دارد که نیروهای داعش را آموزش می‌دهند.

«سیپان همو» فرمانده واحدهای مدافع خلق (YPG) که در سوریه فعالیت دارند، در گفت‌وگو با آژانس خبری ANHA  اعلام کرد که ترکیه در همه حرکت هایی که علیه کردستان سوریه صورت گرفته است، دست داشته و در حال حاضر نیز بسیاری از کمپ های آموزش نیروهای داعش در ترکیه قرار دارد.

به نوشته «کردپرس»، سیپان همو گفت: ترکیه قصد داشت از طریق ارتش آزاد وقایع را به کنترل خود دربیاورد ولی ناکام ماند. حال نیز می خواهند بر علیه کانتون «جزیره» و «عفرین» توطئه هایی را برنامه ریزی کنند.

وی تاکید کرد: دولت ترکیه در همه توطئه‌ها علیه کوبانی دست داشت و باعث پیشروی داعش شد و اکنون نیز می خواهد همین برنامه را در مورد «حسکه» اجرا کند و کُردها را در حسکه نیز درگیر جنگی سنگین با داعش کند و همین وضعیت در مورد عفرین هم وجود دارد و چندان بعید نیست که در عفرین هم از طریق گروه النصره یک جبهه جدید با کُردها ایجاد شود.

وی با اشاره به اینکه ترکیه می خواهد کُردها در هر سه کانتون درگیر جنگ طولانی با داعش باشند، گفت:هم اکنون کمپ های مختلفی در ترکیه وجود دارد که نیروهای داعش را آموزش می دهند.این کمپ ها در شهرهای آنکارا،دیلوک و کلس قرار دارند.

برچسب‌ها: ، ، ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: