شنبه ۰۸ آذر ۹۳ | ۱۳:۳۵
ماهانه 350 هزار تومان به هزینه های مسکنهای نیمه کاره مهر اضافه می شود

ضرر میلیاردی وزارت‌راه به متقاضیان مسکن‌مهر

آخوندی وزیر راه و شهرسازی در نامه ای به جهانگیری خواستار افزایش 5 میلیون تومانی تسهیلات مسکن مهر برای 900 هزار واحد مسکونی نیمه کاره شد.


IMG11905_428

آخوندی وزیر راه و شهرسازی در نامه ای به جهانگیری خواستار افزایش 5 میلیون تومانی تسهیلات مسکن مهر برای 900 هزار واحد مسکونی نیمه کاره شد.

این بدان معناست که با توجه به تورم  موجود و نیمه فعال بودن کارگاههای پروژه های مسکن مهر طی 14 ماه گذشته از دولت یازدهم، حدود 4500 میلیارد تومان به هزینه های ساخت مسکن مهر اضافه شده است که باید از متقاضیان مسکن مهر گرفته شود.
با احتساب ادامه روند مذکور و گزارشهای تصویری از استانهای مختلف که حاکی از نیمه تعطیل بودن پروژه های مسکن مهر است، ماهانه 350 هزار تومان به هزینه های مسکن مهر اضافه  شده و به احتمال زیاد خواهد شد.
در اینخصوص در مورد پروژه های شهر جدید پردیس اوضاع بحرانی تر نیز شده است؛ شهر جدید پردیس بجای استفاده از منابع داخلی شرکت شهر جدید پردیس با استناد به یک مصوبه دولت، تمام هزینه های روبنایی و زیربنایی مسکن مهر و ایجاد راه های اتصال به بزرگراه تهران پردیس، تقاطعات و … را قرار است از مردم اخذ نماید.
حسن ولی پور مدیرعامل شرکت شهر جدید پردیس در هفته بسیج در مصاحبه با صداوسیما خبر مزبور را اعلام و بر قانونی بودن آن تاکید کرد: در این باره دلایل کامل، بخش‌نامه‌ها و دستورالعمل‌ها‌ اعلام شده است.

وی ادامه داد: از متقاضیان تقاضا داریم، به دلیل آنکه کار به سرعت در حال انجام است، آورده‌ خود را هرچه سریع‌تر واریز کنند، تا تأخیری در روند ادامه فعالیت‌ها رخ ندهد.

وی درباره افزایش واریز فازهای 1 و 8 در کنار 12 میلیون تومان قبلی، اظهار داشت: خبر 20:30 شب ‌گذشته درباره افزایش دوباره آورده مسکن مهر پردیس را تایید نمی‌کنم و از جانب من این خبر را عنوان نکنید.

ولی‌پور با بیان اینکه در سال 93 هر چه خدمات زیربنایی و روبنایی انجام شده از سهم دولت بوده است، یادآور شد: عده‌ای در فاز 11 پردیس رقم 25 میلیون تومان را واریز نکردند که باید علاوه بر سقف 25 میلیون تومان رقم 12 میلیون تومان فعلی را نیز واریز کنند.

شب گذشته در برنامه خبر 20:30 اعلام شد که ‌مدیرعامل شرکت عمران پردیس از افزایش 12 میلیون تومانی دیگر درباره آورده متقاضیان مسکن مهر پردیس خبر داده است که با این افزایش باید قیمت‌ها تا زمان تحویل به 49 میلیون و 500 هزار تومان برسد.

ولی‌پور در پاسخ به این سؤال که برای متقاضیانی که نتوانند 12 میلیون تومان را تا پایان ماه جاری واریز کنند، چه تصمیمی دارید؟ گفته بود: فعلاً هیچ تصمیمی در این خصوص نگرفته‌ایم، اما به هر حال واحد مسکونی آن متقاضیانی که آورده خود را دیر واریز کنند، با تأخیر واگذار می‌شود.

سایت الف نیز در مطلب قابل توجه نوشت: استفاده از پوشش منویات رهبر انقلاب در برخی موارد ممکن است خواسته یا ناخواسته به ضرر نظام باشد.

مثال ۱:
متولیان مسکن مهر تصمیم گرفته اند برای جبران هزینه های مسکن مهر و تکمیل آن، ۱۲ میلیون تومان از مشارکت کنندگان در این طرح که اغلب آنها زیر فشار مالی هستند، اخذ کنند.
نامه ای به این افراد ارسال می شود و پس از ذکر برخی مقدمات مالی، عنوان می شود که در راستای منویات معظم رهبری در مورد تکمیل مسکن مهر لطفا ۱۲ میلیون بدهید!

فرد مسئول هم شب هنگام در تلویزیون ظاهر می شود و ۱۲ میلیون تومان طلب می کند، اما با یک هیبت خاص: او چفیه انداخته است.

فقط تصور کنید حال و روز افرادی که قرار است این مبالغ را بدهند. گیرم که مسئول مربوطه حواسش نبوده، شعور رسانه ما کجا رفته است؟
مثال ۲:
طرح تحول سلامت در کشور در حال اجراست. این طرح موافق و مخالفانی دارد. موافقان که نیت خیر دارند آن را درمان درد چندین ساله می دانند و مخالفان، نظر دیگر دارند.
مدافعان در برخی مواقع، برای به کرسی نشاندن حرف خود و یا جلوگیری از انتقاد، مکررا از عبارت هایی مانند منویات رهبری و… استفاده می کنند.
این گونه استدلال کردن چه ثمری دارد؟ آیا رهبر انقلاب متخصص اقتصاد سلامت و تعرفه گذاری هستند؟ و یا اینکه ایشان صرفا بر عدالت و تامین نیازهای مردم تاکید می کنند؟
به این ترتیب، نظر می رسد حداقل در دو زمینه استفاده از چنین عباراتی ممکن است آثار خسارت باری داشته باشد:
۱- پای اخذ وجه در میان باشد.
۲- موضوع بحث تخصصی و کارشناسی باشد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: