یکشنبه 30 نوامبر 14 | 01:27
نوشته محمد عینی زاده موحد

«مبانی فهم کلام خدا» به چاپ دوم رسید

چاپ دوم کتاب «مبانی فهم کلام خدا» نوشته محمد عینی زاده موحد از سوی انتشارات سروش از امروز روانه بازار نشر شد.


13930908000534_PhotoA

چاپ دوم کتاب «مبانی فهم کلام خدا» نوشته محمد عینی زاده موحد از سوی انتشارات سروش از امروز روانه بازار نشر شد.

در کتاب «مبانی فهم کلام خدا» درباره مفهوم وحی و انواع آن، بحث و گفتمان مسیحی در این باب و نیز دیدگاه های منکران آسمانی بودن وحی مطرح می‌شود و به پاره‌ای از ادعاهای تجربه انگاران پاسخ گفته می‌شود و در ادامه با برخی مبانی فهم قرآن همچون الهی بودن الفاظ، منشاء و ترتیب آن، اعجاز، و تحریف ناپذیری قرآن آشنا می‌شویم.

فصلی از این کتاب به معرفی گذرای تفسیر متون مقدس در پارادایم کلام مسیحی و گفتمان مسلمانان می‌پردازد و وجوه شناخت قرآن از جمله تفسیر و روش‌های آن، تاویل و ترجمه را باز می‌شناساند. بازشناسی سنت در مکتب خلفا و مکتب پیروان اهل بیت (ع) و روشنگری‌هایی در این زمینه، از جمله در باب ممنوعیت نگارش و نقل آزاد سخنان رسول اعظم (ص)، مسئله جعل حدیث، راهبرد تقیه و مبارزه با پدیده غلو از دیگر مباحث کتاب حاضر است.

کتاب در فصل پایانی خود، ضمن روشن کردن نیاز مسلمانان به تبیین و تفسیر قرآن کریم و آشنایی با تاریخ و منابع فهم و تفسیر، حجیت ظواهر آیات، بیان پیامبر (ص) و اهل بیت پاکش (ع) و بیان صحابه و تابعین، جایگاه عقل در فهم و تفسیر بازشناسی و نقد می‌شود.

نگارنده این کتاب می‌کوشد تا دانسته‌هایی را درباره روش شناسی و منابع فهم و تفسیر قرآن ارایه کند و با بررسی آیات قرآنی، روایات و دیدگاه های دانشمندان، به بحث بنشیند تا توصیفی نزدیک به واقعیت و همخوان با اندیشه حاملان وحی و وارثان علم رسول الله (ص) به دست آورد.

چاپ دوم کتاب «مبانی فهم کلام خدا» در 274 صفحه و با قیمت 13هزار تومان از سوی انتشارات سروش برای علاقمندان منتشر شده است.

علاقمندان برای تهیه کتاب به صورت تک جلدی و کلی به فروشگاه مطهری سروش به نشانی خیابان مطهری، نرسیده به خیابان مفتح، جنب ساختمان سروش، تلفن 88310610-021 یا به فروشگاه مرکزی سروش (ترنجستان سروش) به نشانی خیابان انقلاب، بعد از تقاطع ابوریحان، بین خیابان وصال و فلسطین، فروشگاه ترنجستان سروش، تلفن 66493620-021 مراجعه کنند.

همچنین مرکز پخش پکتا (نماینده انحصاری پخش آثار انتشارات سروش) به نشانی: خیابان انقلاب، بعد از تقاطع ابوریحان، بین خیابان وصال و فلسطین، جنب فروشگاه ترنجستان سروش، تلفن 66973203 ( 20 خط) آماده عرضه کلی و جزئی این کتاب به علاقمندان است.

فروش اینترنتی کتاب نیز از طریق سایت انتشارات سروش به نشانی: http://soroushpublishingco.ir  امکان پذیر است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: