شنبه 29 نوامبر 14 | 17:51
پیشنهاد کتاب و نرم‌افزار برای زائران حسینی

ملزوماتی برای پیاده‌روی اربعین

«پایگاه پژوهشی تحلیلی راهبردی» به مناسبت فرارسیدن اربعین حسینی و پیاده‌روی زائران کربلای معلی بسته ویژه اربعین را پیشنهاد کرد.


«پایگاه پژوهشی تحلیلی راهبردی» به مناسبت فرارسیدن اربعین حسینی و پیاده‌روی زائران کربلای معلی بسته ویژه اربعین را پیشنهاد کرد.

حرکت عظیم راهپیمایی اربعین در سال‌های اخیر با توفیق جمع کثیری از جوانان و عاشقان اهل بیت علیهم السلام روبرو شده است. پایگاه پژوهشی تحلیلی راهبردی با توجه به فضای خاص این حرکت بسته چند رسانه‌ای زیر را برای شرکت کنندگان در این حرکت و همه علاقه مندان به مطالعه در زمینه معارف حسینی پیشنهاد می نماید.

بسته زیر شامل کتاب، نرم افزار، مجموعه سخنرانی و لوازم و پیشنهادات توصیه شده برای مسافران این حرکت حسینی است.

*راهنمای مصور سفر زیارتی عراق/ سید احمد علوی/نشر معروف

در کتاب «راهنمای مصوّر سفر زیارتی عراق» سعی شده مطالبی که زائران در سفر زیارتی عراق به آنها نیازمند هستند در یک جا گردآوری شده و اطلاعات ضروری مورد نیاز زائران از قبیل تاریخچه شهرهای زیارتی، اماکن تاریخی، ادعیه، احکام سفر، آداب زیارت و برخی سوره‌های قرآنی را در اختیار زائران قرار دهد.

عناوین راهنمای مصور زیارتی عراق شامل: «قرآن، آمادگی برای سفر و معرفی شهرهای نجف، کوفه، کربلا، کاظمین، بغداد، سامرا، حله، آشنایی با استان‌های عراق، احکام دینی، ستارگان حرم، ادعیه و زیارات شامل آداب، زیارت و احکام فقهی در این خصوص» می‌شود.

*خلاصه سلوک عاشورایی

کتاب «خلاصه مباحث سلوک عاشورایی»، گزیده‌ای از مباحث مطرح شده توسّط حضرت آیت‌الله العظمی حاج آقا مجتبی تهرانی است که در ایّام محرّم و صفر سال‌های اخیر در جلسات عمومی ایراد گردیده است. این مباحث، بررسی عالمانه و دقیق و چندبُعدی گوشه‌هایی از حرکت عظیم و جهانی حضرت اباعبدالله الحسین(ع) است که در نوع خود کم نظیر بوده و در برخی موارد، کاملاً بی سابقه است.

*آفتاب در حجاب/ سید مهدی شجاعی/ کتاب نیستان

«آفتاب در حجاب» از ماندگارترین آثار ادبیات مذهبی است، واگویه‌ای تاریخی که تاریخ صرف نیست، عاشورایی است از نگاه حضرت زینب، کربلایی است برای حضرت زینب، پیوند حماسه و عاطفه و ادب و عشق. بی‌شک هیچ کسی نتوانسته و نخواهد توانست منشور کربلا را با وجوه بی نهایت آن‌، به تمام و کمال در قالب هنر به تصویر بکشد. با این همه، «آفتاب در حجاب» گامی است کوچک در به تماشا نشستن غم‌های کربلا از نگاه قله صبر و استقامت، حضرت زینب. در این زمانه که حماسه کربلا به انواع تحریف‌ها آلوده شده است، این اثر می‌تواند با روایتی ناب از این واقعه، دریچه جدیدی به روی عاشقان اباعبدالله (ع) و خواهر گرامی‌اش حضرت زینب کبری (س) بگشاید.

*مجموعه باغ سیب

«باغ سیب» مجموعه‌ای است از شش کتاب کم‌حجم ولی پر از محتوا، مجموعه‌ای از عشق‌ها و نفرت‌های مقدس، مجموعه‌ای از آموختنی‌های مدرسه کربلا، مجموعه‌ای پر از جمله‌های خیلی کوتاه، و مفاهیم خیلی بلند. مجموعه‌ای برای هر دلی که دوست دارد هر روز بیش‌ از پیش بوی عطر کربلا بگیرد.

*نرم افزار ثارالله

این محصول با هدف عمومی سازی اثر ارزشمند «دانشنامه امام حسین علیه السلام بر پایه قرآن، حدیث و تاریخ» که حاصل مجاهدت علمی چند ساله بزرگان، محققین و پژوهشگران موسسه علمی فرهنگی دارالحدیث بوده، تولید گردیده است. درآمیخته شدن مستندات علمی و تاریخی با جلوه‌های ویژه ادبی، هنری، رسانه‌ای و نرم افزاری، اثری درخور توجه را رقم زده است.

*زیارت حماسه(گفتارهایی در زیارت عتبات و پیاده روی اربعین)/ علیرضا پناهیان

این محصول مجموعه سخنرانی‌های حجت‌الاسلام پناهیان (30 جلسه صوتی + 16 کلیپ تصویری) پیرامون اربعین حسینی است که برای زائران حضرت اباعبدالحسین (ع) می‌تواند مفید و مورد استفاده باشد.

*دفترچه ثبت خاطرات و لوازم سفر

حرکت اربعین و پیاده‌روی به سمت کربلا یک هجرت در زندگی‌مان محسوب می‌شود. نوشتن خاطرات، دریافت‌ها، دل نوشته‌ها و یادداشت‌های بین سفر مسلما برای رشد ما مفید خواهد بود. همچنین سربند، پیکسل و  کیف رو دوشی خاکی به عنوان نمادهای هویتی در سفر به کار می‌آیند. سعی کنید تعداد بیشتر از نیازتان همراهتان باشد تا در طول سفر به عنوان یادگاری به شیعیان دیگر کشورها هم بدهید. کیف دوشی کوچک هم در سفر خیلی به درد می‌خورد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.