شنبه 06 نوامبر 10 | 14:42

دولت يارانه كتاب را به كتابخوان‌ها اختصاص مي‌دهد

مشاور معاون فرهنگي وزارت ارشاد گفت: همزمان با هدف‌مند شدن يارانه‌ها وزارت ارشاد نيز يارانه‌ها را از سوي ناشران و توليدكنندگان تغيير و به سوي مصرف‌كنندگان كه همان كتابخوان‌ها و كتابخانه‌ها هستند متمركز كرده است.


«حميد قبادي» مشاور معاون فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي يكي از مهم‌ترين وظايف نهادهاي فرهنگي دولتي را ارائه تسهيلات به مصرف‌كنندگان محصولات فرهنگي دانست و گفت: اين در ادامه تغيير رويكرد دولت صورت مي‌گيرد.
قبادي با اشاره به طرح هدف‌مند كردن يارانه‌ها در آينده‌اي نزديك گفت: در اين نمايشگاه نيز وزارت ارشاد 25 درصد يارانه براي كتابخانه‌هاي مراكز علمي و اداري در نظر گرفته است كه نشان‌دهنده تغيير مجراي اخنتصاص يارانه‌ها از مرحله توليد به مرحله مصرف كه بخش عمده آن مردم‌اند، است.

وي افزود: بزرگ‌ترين جامعه هدف كتابخانه‌هاي عمومي، دانشگاهي و ادارات عموم مردم هستند كه با اختصاص 25 درصد تخفيف براي خريد كتاب به طور غير مستقيم از اين يارانه بهره‌مند مي‌شوند.
مشاور معاون فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي كتابخانه‌ها را مستلزم به روز شدن دانست و گفت: اين مراكز بايد به توليدات روز مجهز شوند و قطعا با در پيش گرفتن اين رويه نتايج مناسب‌تري حاصل مي‌شود.

برچسب‌ها: ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.