جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹
یکشنبه ۰۹ آذر ۹۳ | ۱۷:۴۲
تظاهرات در جنوب یمن

تظاهرات استقلال‌طلبی هزاران یمنی در«عدن»

هزاران نفر از طرفداران جنبش اعتراضی جنوب یمن در «عدن» در حال تظاهرات هستند و بر ضرورت استقلال از شمال این کشور تاکید دارند.


13930909000394_PhotoA

هزاران نفر از طرفداران جنبش اعتراضی جنوب یمن در «عدن» در حال تظاهرات هستند و بر ضرورت استقلال از شمال این کشور تاکید دارند.

 امروز 30 نوامبر مصادف با آخرین روز ضرب‌الاجل تعیین شده از سوی جنبش اعتراضی جنوب یمن برای جدایی از شمال این کشور، هزاران جنوبی در «عدن» تظاهرات استقلال به پا کردند.

جنبش اعتراضی جنوب یمن که چندی پیش با صدور بیانیه‌ای 30 نوامبر (9 آذر) را زمان جدایی و استقلال جنوب یمن از شمال آن اعلام کرده بود، بار دیگر بر این مسئله تاکید کرد و از تدوین یک طرح امنیتی و نظامی و اجرای آن پس از پایان ضرب‌الاجل تعیین شده، خبر داده بود.

سرتیپ «مصعب الصوفی» مدیر امنیتی شهر عدن گفت که نیروهای امنیتی این شهر، طرحی کامل برای دفاع از موسسات دولتی و هرگونه تجاوز احتمالی به این نهادها در دست دارند. اما از آنجا که این تظاهرات مسالمت آمیز است، تدابیر لازم برای حفظ امنیت معترضان نیز اندیشیده شده است. زیرا حق تظاهرات و بیان نظر به طور مسالمت آمیز برای همه طرف‌های سیاسی در یمن محفوظ است.

پایگاه خبری «عدن الغد» نوشت که از صبح امروز، ده‌ها هزار نفر از مردم جنوب یمن خود را به میدان «العروض» در شهر «خور مکسر» واقع در استان «عدن» که از 14 اکتبر گذشته میدان تحصن هزاران یمنی خواستار استقلال از شمال بوده، رسانده‌اند و تاکنون شمار تحصن کنندگان به صدها هزار نفر رسیده است و انتظار می‌رود این شمار تا ساعت 15 امروز افزایش یابد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: