چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
دوشنبه ۱۰ آذر ۹۳ | ۱۵:۳۶
هفتاد و سومین نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه

اموال بابک زنجانی به وزارت نفت رسید

سخنگوی قوه قضاییه با بیان اینکه پرونده سهیل عربی در مرحله اعاده دادرسی قرار دارد، گفت: اموال پیدا شده بابک زنجانی با نظارت دادستان کل در اختیار وزارت نفت قرار گرفت.


13930423000784_PhotoA

سخنگوی قوه قضاییه با بیان اینکه پرونده سهیل عربی در مرحله اعاده دادرسی قرار دارد، گفت: اموال پیدا شده بابک زنجانی با نظارت دادستان کل در اختیار وزارت نفت قرار گرفت.

حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه در هفتاد و سومین نشست خبری خود با اصحاب رسانه با اشاره به آخرین جزئیات پرونده بابک زنجانی گفت: تا آنجایی که من اطلاع دارم ایشان همکاری لازم برای معرفی اموالش در داخل و خارج از کشور را نداشته است اما هم‌اکنون کار کارشناسی برای قیمت‌گذاری اموال وی در حال انجام است.

وی افزود: در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی پرونده وی مطرح شد و قرار شد که اموال پیدا شده با نظارت دادستان کل در اختیار وزارت نفت قرار بگیرد و وزارت نفت با نظارت دادستان کل آن اموال را یا بفروشد و یا آن را اداره کند که این کار در حال انجام است.

معاون اول قوه قضاییه گفت: در مورد افراد بازداشتی باید بگویم که شخص جدیدی بازداشت نشده است و افرادی که در بازداشت بودند هنوز هم هستند. همچنین از بعضی افراد سؤال و تحقیق به عمل آمده و کیفرخواست هنوز صادر نشده است.

اژه‌ای در پاسخ به سؤال خبرنگاری درباره برخورد قوه قضاییه در جریان موضوع کارت‌های پایان خدمت جعلی فوتبالیست‌ها اظهار داشت: در زمینه ورزش دادستان تهران وارد شده است و این دو جنبه دارد که از جنبه عمومی مدعی‌العموم وارد شده اما جنبه بعدی شکایات خصوصی بوده که بعضاً از سوی باشگاه‌ها و افراد صورت گرفته است.

وی بیان داشت: هنوز در این پرونده کسی بازداشت نشده است اما ممکن است روند رسیدگی به این پرونده منجر به بازداشت بعضی افراد شود و البته چند پرونده در این زمینه تشکیل شده است.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: من احساس می‌کنم که در هفته آینده دادستان تهران بتواند به اقدامات بیشتری دست پیدا کند.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی براینکه سهیل عربی که سب‌النبی کرده بود آیا عفو می‌شود یا خیر، گفت: فعلاً عفو مطرح نیست و دیوان عالی برای وی حکم مفسد فی‌الارض را صادر کرده است اما به تازگی درخواست اعاده دادرسی داده شده و امکان دارد در اعاده دادرسی حکم تغییر کند.

اژه‌ای در مورد پرونده معاون اول دولت احمدی‌نژاد افزود: ایشان فعلاً در دادگاه محکوم شده و وی به حکم دادگاه اعتراض کرده است و هم‌اکنون پرونده به دیوان عالی کشور رفته و نمی‌توان جزئیاتی را از آن ارائه کرد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: