سه‌شنبه 02 دسامبر 14 | 20:26

ظریف فضای دانشگاه علامه را امنیتی کرد

در حین صحبت های ظریف تعدادی از دانشجویان با بالا بردن دست نوشته هایی که حاوی جملاتی از رهبر انقلاب بود، نسبت به «اعتماد به آمریکا» و «گره زدن سرنوشت کشور به مذاکرات» واکنش نشان دادند. اما همین اقدام ساده با برخورد سریع حراست مواجه شد، بگونه ای که بلافاصله ماموران حراست برای گرفتن دست نوشته ها از دانشجویان اقدام کردند و حتی کارت دانشجویی یکی از آنها را ضبط کردند!


چند ساعت قبل از آنکه حسن روحانی رییس جمهور کشورمان در جمع مردم گلستان تاکید کند دوران امنیتی کردن فضای جامعه گذشته است، محمد جواد ظریف وزیر خارجه در حالی به دانشگاه علامه طباطبایی برای سخنرانی در جمع دانشجویان این دانشگاه پا گذاشت، که فضای این دانشگاه به خاطر حضور وی نسبتا امنیتی شده بود.

 همایش دیپلماسی هسته ای که صبح امروز سه شنبه در دانشگاه علامه طباطبایی با حضور وزیر خارجه و تعدادی از معاونان وی برگزار شد، حواشی مختلفی داشت که مهم ترین آنها را به روایت خبرنگار رجانیوز می خوانید:

*از صبح امروز فضای دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی جو نسبتا امنیتی و متفاوتی به خود گرفته بود و سالن شهید بهشتی این دانشکده از معدود دفعاتی بود که مملو از دانشجویان بود، دانشجویانی که آمده بودند تا سخنان وزیر خارجه کشورمان را درباره تحولات اخیر هسته ای گوش کنند.

* از ساعت 9 به بعد نیز کلاسهای دانشکده تعطیل شد تا دانشجویان راحت تر برای در سالن حضور یابند.

* در حین صحبت های ظریف تعدادی از دانشجویان با بالا بردن دست نوشته هایی که حاوی جملاتی از رهبر انقلاب بود، نسبت به «اعتماد به آمریکا» و «گره زدن سرنوشت کشور به مذاکرات» واکنش نشان دادند. بر روی این دست نوشته ها جملاتی با مضمون «ما به اعتماد آمریکا احتیاجی نداریم»، «مساله هسته ای بهانه است» و «اگر مذاکرات هسته ای به نتیجه نرسید روی پای خود بایستید» نوشته شده بود اما همین اقدام ساده با برخورد سریع حراست مواجه شد، بگونه ای که بلافاصله ماموران حراست برای گرفتن دست نوشته ها از دانشجویان اقدام کردند و حتی کارت دانشجویی یکی از آنها را ضبط کردند!
* در مجموع علیرغم برخی پیش بینی ها، به خاطر اجازه ندادن مسئولان برگزاری برنامه به دانشجویان برای پرسش و پاسخ با وزیر خارجه حتی به صورت کتبی، این برنامه به صورت سرد و یک طرفه برگزار شد و در نهایت زمانی که ظریف تاکید کرد ما در جهان هیچ ابرقدرتی نداریم و تنها ابرقدرت خداست، دانشجویان او را مورد تشویق قرار دادند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: