جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹
چهارشنبه ۱۲ آذر ۹۳ | ۱۰:۰۱
ارسال دارو با هواپیما و ماشین یخچال دار

تشریح اقدامات دارویی هلال احمر

مدیرعامل شرکت پخش سها هلال، از تامین داروهای بیماران خاص در دورترین نقاط کشور ظرف 48 ساعت خبر داد و گفت: اگر نیاز باشد، داروی مورد نظر بیمار از طریق خدمات هوایی و در کمترین زمان ممکن به دست او می رسد.


IMG09413620

مدیرعامل شرکت پخش سها هلال، از تامین داروهای بیماران خاص در دورترین نقاط کشور ظرف 48 ساعت خبر داد و گفت: اگر نیاز باشد، داروی مورد نظر بیمار از طریق خدمات هوایی و در کمترین زمان ممکن به دست او می رسد.

دکتر حسین صانعی فرد صبح سه شنبه در نشست خبری به تشریح وضعیت تهیه و توزیع داروهای پرونده ای و خاص در داروخانه های هلال احمر پرداخت و افزود: در حال حاضر تقریبا تمام داروهای مورد نیاز بیماران خاص و… در داروخانه های مرکزی و تهرانپارس هلال احمر وجود دارد و از این بابت، مشکل چندانی نداریم.

وی با اعلام اینکه متوسط زمان انتظار بیمار برای دریافت داروهای تک نسخه ای 4 هفته است، گفت: خوشبختانه نمایندگان بیمه ها در داروخانه مرکزی مستقر هستند تا روند تایید نسخ بیماران، بدون معطلی انجام شود.

به گفته صانعی فرد، سامانه ثبت اصالت دارو به صورت پایلوت در داروخانه های مرکزی و تهرانپارس هلال احمر راه اندازی شده تا بیمار، با اطمینان خاطر نسبت به مصرف داروی خود اقدام کند. ضمن اینکه، با راه اندازی این سامانه، مشکل قاچاق و دسترسی غیر رسمی به دارو، به حداقل می رسد.

وی تاکید کرد: با راه اندازی سامانه ثبت اصالت دارو، حتی پزشک بیمار نیز مشخص است و از این بابت، امکان رهگیری داروهای توزیعی وجود دارد.

مدیرعامل شرکت پخش سهاهلال ادامه داد: این سامانه در حال حاضر سه ماه است که با همکاری سازمان غذا و دارو راه اندازی شده و قرار است به تدریج در داروخانه های 13 آبان، 29 فروردین و شهید کاظمی در تهران، راه اندازی شود.

صانعی فرد همچنین از راه اندازی ثبت اینترنتی داروهای تک نسخه ای سفارشی در داروخانه مرکزی هلال احمر خبر داد و گفت: داروهای تک نسخه ای بیماران پس از ثبت و ارسال پیامک برای او، تامین می شود.

به گفته وی، در این سیستم نیز داروها با موتورسیکلت های یخچال دار برای بیماران خاص ارسال می شود.

صانعی فرد با اشاره به همکاری شرکت پخش سهاهلال با 22 سازمان بیمه ای و 23 سازمان حمایتی، افزود: در سال گذشته 700 قلم به تعداد اقلام دارویی داروخانه هلال احمر افزوده شد که از این بابت، شاهد رشد بیش از 100 درصدی بوده ایم.

وی با اشاره به وجود 38 داروخانه هلال احمر در سراسر کشور، از تامین داروهای مورد نیاز بیماران خاص و صعب العلاج در محل سکونت آنها خبر داد و گفت: هیچ ضرورتی ندارد که بیماران شهرستانیبه تهران بیایند. فقط می بایست با رفتن به داروخانه هلال احمر در نزدیکترین محل سکونت شان، نسبت به درخواست داروی خودشان اقدام کنند و چنانچه دارو در آن داروخانه نباشد، ظرف 48 ساعت دارو از تهران به دست بیمار می رسد.

مدیرعامل شرکت پخش سهاهلال، از ارسال داروهای خاص با ماشین های یخچالدار و همچنین هواپیما خبر داد و افزود: تمامی این خدمات با رعایت زنجیره سرد و به صورت رایگان برای بیماران انجام می شود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: