چهارشنبه 03 دسامبر 14 | 13:47
گزارش پیرامون داعش نشان می دهد

لیست سهامداران شرکت سهامی «داعش»

طبق اعلام رسانه های غربی شمار کاربران عرب زبانی که در کشورهای بلژیک، بریتانیا، فرانسه و آمریکا از داعش حمایت می کنند بیش از عراق و سوریه است.


طبق اعلام رسانه های غربی شمار کاربران عرب زبانی که در کشورهای بلژیک، بریتانیا، فرانسه و آمریکا از داعش حمایت می کنند بیش از عراق و سوریه است.

طبق گزارش پیرامون داعش نشان می دهد که اتباع و افراد مقیم عربستان سعودی و تونس بیش ترین سهم را در صادرات تروریست به داعش دارند.مطابق با این گزارش 2500 نفر از افراد مقیم و یا اتباع عربستان به داعش پیوسته اند و این عدد برای تونس 3000 نفر است. در میان کشورهای اروپایی انگلیس در صدر این آمار قرار دارد و تاکنون 488 نفر از اتباع آن به داعش پیوسته اند.هم چنین 130 نفر از آمریکایی ها نیز به صفوف تروریست های داعش ملحق شده اند.ترکیه با 400 نفر، روسیه با 800 و چین با 100 نفر از دیگر کشورهایی هستند که اتباع آن در داعش حضور دارند.یکی از نکات جالب این گزارش حضور 20 نفر از اتباع رژیم صهیونیستی در داعش و نیز عدم حضور هیچ یک از ایرانیان در این سازمان تروریستی است.

داعش

از سوی دیگر طبق پژوهش آماری جدیدی که بیش از 2 میلیون پست شبکه های اجتماعی را گاردین مورد بررسی قرار داده است، شمار کاربران عرب زبانی که در کشورهای بلژیک، بریتانیا، فرانسه و آمریکا از داعش حمایت می کنند بیش از عراق و سوریه است. این پژوهش طی سه ماه و نیم انجام شده است و یکی از نتایج این است که در فضای شبکه های اجتماعی، انجمن های بحث و گفت و گو و کامنت های کاربران کشور سوریه 92 درصد کاربران، علیه داعش مطلب می نویسند.

اگر سوریه را نیز کنار بگذاریم در میان کاربران کشورهای دیگر نیز حامیان داعش همواره در اقلیت بوده اند. 47 درصد توییت های کاربران کشور قطر، 35 درصد پاکستان، 31 درصد بلژیک، تقریبا 24 درصد توییت های انگلستان و 21 درصد توییت های کاربران کشور آمریکا در رده حمایت از داعش طبقه بندی می شوند.در برابر این، حمایت از داعش در اردن، عربستان و عراق زیر 20 درصد است.

داعش

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: