پنج شنبه ۱۳ آذر ۹۳ | ۱۲:۴۹
هشدار پارلمان افغانستان به آمریکا و ناتو

آمریکا و ناتو به تعهداتشان عمل کنند

اعضای پارلمان افغانستان به آمریکا و ناتو هشدار دادند: در صورت عدم عمل به تعهداتشان در قبال افغانستان پیمان‎های امنیتی با آمریکا و ناتو را لغو خواهند کرد.


13910827000392_PhotoA

اعضای پارلمان افغانستان به آمریکا و ناتو هشدار دادند: در صورت عدم عمل به تعهداتشان در قبال افغانستان پیمان‎های امنیتی با آمریکا و ناتو را لغو خواهند کرد.

«صدیق‎احمد عثمانی» معاون پارلمان افغانستان در نشست روز گذشته این مجلس اعلام کرد: در صورتی که آمریکا و ناتو به تعهدات خود در قبال افغانستان عمل نکنند راه لغو پیمان‌های تصویب شده با آنان وجود دارد.

عثمانی افزود: دولت افغانستان به تمامی تعهدات خود عمل کرده و اینک مقام‎های بلندرتبه دولت برای کسب حمایت‎های مالی به لندن سفر کرده‎اند و در صورتی که نیازهای افغانستان برطرف نشود، فریاد لغو پیمان‎های امنیتی با آمریکا و ناتو بلند خواهد شد.

وی تأکید کرد: اکثر پروژه‎ها در سال 2014 میلادی در افغانستان تکمیل نشده و دلیل آن نیز کارشکنی کشورهای خارجی در قبال تعهدات خود با افغانستان بوده است.

«غلام ‎فاروق مجروح» عضو پارلمان افغانستان نیز امضا و تصویب پیمان‎های امنیتی با آمریکا و ناتو را گویای صداقت رئیس جمهور و شورای ملی این کشور دانست و گفت: زمان انجام تعهدات خارجی‎ها در قبال افغانستان فرا رسیده است.

«ذکریا ذکریا» عضو دیگر این مجلس نیز با تأکید بر اینکه افغانستان نیازمند کمک‎های خارجی به‎ویژه در امر بازسازی و تأمین و تجهیز نیروهای نظامی خود است، گفت: جهان این موضوعات را به خوبی درک می‎کند بنابرین نباید اجازه دهد تا افغانستان همچنان ضعیف باقی بماند.

ذکریا از آمریکا و کشورهای اروپایی خواست تا در خصوص مبارزه با تروریسم با نیروهای افغان همکاری نموده و آن‎ها را تأمین و تجهیز کنند و علاوه بر آن باید در رشد اقتصادی و ایجاد راه‎های ترانزیتی نیز به افغانستان کمک کنند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: