پنج شنبه ۱۳ آذر ۹۳ | ۱۷:۰۶
سیدمجتبی قاسمی گفت:

صدور ۹میلیارد ریال جریمه برای متخلفان لبنیات

مدیر کل بازرسی ویژه سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان گفت: در ۶ ماه اول سال بازرسی از واحدهای تولید، عرضه و پخش لبنیات انجام شد که منجر به تشکیل 2 هزار و 46 پرونده و صدور ۹ میلیارد ریال جریمه برای متخلفان شده است.


13910531000148_PhotoA

مدیر کل بازرسی ویژه سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان گفت: در ۶ ماه اول سال بازرسی از واحدهای تولید، عرضه و پخش لبنیات انجام شد که منجر به تشکیل 2 هزار و 46 پرونده و صدور ۹ میلیارد ریال جریمه برای متخلفان شده است.

مدیر کل بازرسی ویژه سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان گفت: طی شش ماهه اول سال ، حدود 81 هزار و 239 مورد بازرسی توسط 1400 بازرس از واحدهای تولید ، عرضه و پخش اقلام لبنی در سراسر کشور انجام شد که منجر به تشکیل 2 هزار و 46 پرونده تخلف صاحبان این واحدها شده است.

صدور بیش از 9 میلیارد ریال جریمه برای متخلفان لبنیات

سیدمجتبی قاسمی به جرایم صادر شده برای این تعداد متخلف اشاره کرد و افزود : میزان جرائم ریالی برای متهمان این تعداد پرونده 9 میلیارد و 260 میلیون و 43 هزار ریال بوده است.

قاسمی به تعداد پرونده تخلفاتی رسیدگی شده مربوط به واحدهای تولیدی اشاره و اضافه کرد : بر این اساس برای 7 واحد تولیدی متخلف پرونده تخلفاتی به ارزش 1 میلیارد و 851 میلیون و 28 هزار ریال تشکیل و به تعزیرات حکومتی استانها در سراسر کشور ارسال شده است.

وی همچنین میزان جرایم ریالی واحدهای توزیع کننده مواد لبنی در سطح کشور طی این مدت را بیش از 4 میلیارد ریال ذکر کرد.

به گفته قاسمی طی 6 ماهه نخست سال ، ارزش پرونده های متشکله برای 2030 واحد متخلف صنفی عرضه کننده اقلام لبنی در سراسر کشور  2 میلیارد و 521 میلیون و 336 هزار و 339 ریال بوده است.

قاسمی تصریح کرد : حدود 20 درصد ارزش کل پرونده های تخلفاتی مربوط به واحدهای تولیدکننده ، 53 درصد مربوط به شرکتهای توزیع کننده و بقیه مربوط به واحدهای صنفی عرضه کننده در استانهای کشور بوده است.

وی تعداد شکایات واصله در مورد تخلفات لبنی در طی شش ماهه اول سال را 3 هزار و 27 مورد تماس ذکر کرد و گفت: از  این تعداد شکایت واصله تاکنون حدود 2 هزار و 726 آن مورد رسیدگی قرار گرفته است.

قاسمی با تاکید بر اینکه این شکایت‌ها در حال طی کردن فرآیند کارشناسی است، خاطر نشان کرد : طی این بررسیها ، تعداد 2 هزار و 726 مورد شکایت بررسی و برای تعداد 574 واحد صنفی متخلف لبنی پرونده تخلفاتی به ارزش 272 میلیون و 572 هزار و 369  ریال تشکیل و به مراجع قانونی برای رسیدگی ارسال شده است.

مدیر کل بازرسی ویژه سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان پیرامون ساماندهی قیمت عرضه شیرخام با توجه به مباحث مطروحه طی ماههای گذشته از سوی دامداران و اعتراض به عدم اجرایی شدن نرخ تعیین شده از سوی ستاد تنظیم بازار توسط واحدهای تولیدکننده اذعان داشت : طرح خرید تضمینی شیرخام توسط سازمان تعاون روستایی برای عملیاتی شدن نرخ خرید یاد شده به اجرا درآمده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: