چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
جمعه ۱۴ آذر ۹۳ | ۱۶:۰۷
تازه‌های وب و اینترنت

سرمایه‌گذاری گوگل بر روی کودکان

از جمله محصولاتی که متناسب با نیازها و علائق کودکان دچار تغییراتی خواهند شد می توان به جستجوگر گوگل، مرورگر کروم، یوتیوب و … اشاره کرد.


13930614000193_PhotoA

از جمله محصولاتی که متناسب با نیازها و علائق کودکان دچار تغییراتی خواهند شد می توان به جستجوگر گوگل، مرورگر کروم، یوتیوب و … اشاره کرد.

گوگل به دنبال عرضه نسخه‌های خاصی از خدمات و محصولاتش برای جلب نظر کودکان زیر 13 سال است تا تداوم استفاده آنها از این سرویس‌ها را در سال های بعد نیز تضمین کند.

اولین بار در تابستان امسال اخباری در این زمینه منتشر شد و حال مشخص شده که این اخبار صحت داشته اند. طراحی این محصولات در واحد مهندسی گوگل در حال انجام است و استفاده از آنها در سال 2015 امکان پذیر خواهد شد.

گوگل هنوز جزییات خاصی را در این زمینه منتشر نکرده، اما از جمله محصولاتی که متناسب با نیازها و علائق کودکان دچار تغییراتی خواهند شد می توان به جستجوگر گوگل، مرورگر کروم، یوتیوب و … اشاره کرد. مقامات گوگل امیدوارند از این طریق کل خانواده‌ها را به استفاده از گوگل و خدماتش ترغیب کنند.

در این بین نگرانی ها در مورد نحوه جمع آوری و نگهداری گوگل از اطلاعاتی که از کاربران زیر 13 سال جمع آوری می کند نیز بروز کرده و این شرکت مدعی است در این زمینه تابع قوانین مربوط به حفاظت از حریم شخصی کودکان خواهد بود. بر طبق قوانین یاد شده شرکت‌های تجاری بدون رضایت والدین کودکان حق جمع‌آوری اطلاعات شخصی آنها را ندارند.

متخصصان می گویند وقتی کودکان از سنین بسیار پایین مشتری محصولات گوگل شوند در سال های بعد هم به آن وفادار خواهند ماند و این امر سودهای کلانی برای گوگل به ارمغان می آورد.

برچسب‌ها: ، ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: