دوشنبه 08 نوامبر 10 | 07:37

رصد تمام سايت‌هاي اينترنتي با نرم افزار پيشرفته

بخش مبارزه با جرايم رايانه اي دادسرا به طور مستمر تمامي سايتها را با ابزار پيشرفته رصد مي كند.


سرپرست دادسراي مبارزه با جرايم رايانه اي گفت: بخش مبارزه با جرايم رايانه اي دادسرا تا حد امكان اجازه نمي دهد سايتهاي مستهجن و غير اخلاقي به راحتي در كشور فعاليت كنند و به طور مستمر تمامي سايتها را با ابزار پيشرفته رصد مي كند.

رضا جعفري با بيان اينكه دادستاني كل كشور تمامي مصاديق مجرمانه را در مورد سايتها تعيين كرده افزود: بر همين اساس اگر سايتي برخلاف مصاديق تعيين شده فعاليت كند مرتكب جرم شده و با مسئولان آن برخورد مي شود.

وي با اشاره به فيلتر كردن سايتها ادامه داد: فيلتر كردن سايتها در چارچوب اختيارات دادستاني است كه براي جلوگيري از وقوع جرم در فضاي مجازي انجام مي شود اما نمي توان تمامي سايتها را فيلتر كرد زيرا نظارت بر فعاليت سايتها بسيار دشوار است.

وي اظهار كرد: در كشور با هر موضوع و مطلبي كه عنوان مجرمانه داشته باشد در چارچوب قانون برخورد جدي مي شود.

جعفري تصريح كرد: نرم افزارهايي كه براي رصد سايتها و فضاي مجازي در اختيار معاونت مبارزه با جرايم رايانه اي دادسرا قرار دارد نسبت به ماهها و سال گذشته قابل مقايسه نيستند اما به علت تغيير و تحول مسمتر در فضاي مجازي اين نرم افزارها اكنون كارآيي لازم را ندارند.

وي ادامه داد: تهيه ابزارهاي لازم براي كنترل و نظارت بر فضاي مجازي زمانبر است و علاوه بر اين برخورد قانوني با مجرمان در اين فضا نيازمند قانون است در حالي كه نمي توان قوانين را بر اساس تغيير روزانه فضاي مجازي و اعمال مجرمانه در آن تغيير داد.

سرپرست دادسراي مبارزه با جرايم رايانه اي با اشاره به جريان فتنه سال قبل گفت: نبود تجهيزات و نرم افزارهاي لازم موجب شد تا در جريان فتنه سال گذشته به تناسب شرايط نتوانيم عمل كنيم و در اين ميان بسياري از سايتها سوء استفاده كرده و اخبار كذب منتشر كردند.

برچسب‌ها: ،
  1. سید محمد محمودی
    25 نوامبر 2010

    امیدوارم که همواره موفق و سربلند باشند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.