یکشنبه 07 دسامبر 14 | 20:12
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی:

قدرت‌نمایی اسلام ناب در برابر اسلام آمریکایی

محمدنبی حبیبی با اشاره به عظمت راهپیمایی اربعین گفت: راهپیمایی اربعین قدرت‌نمایی اسلام ناب در برابر اسلام آمریکایی است.


13930821000301_PhotoA

محمدنبی حبیبی با اشاره به عظمت راهپیمایی اربعین گفت: راهپیمایی اربعین قدرت‌نمایی اسلام ناب در برابر اسلام آمریکایی است.

 محمد نبی حبیبی دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در پایان نشست دبیران حزب متبوعش با اشاره به شرکت همه مذاهب اسلام و حتی دیگر ادیان در راهپیمایی عظیم اربعین بیان داشت: راهپیمایی اربعین می تواند آغازی برای راهپیمایی بزرگ جهانی علیه ستم و استبداد و استکبار جهانی باشد و مسیر تاریخ معاصر می‌تواند از مسیر این راهپیمایی بگذرد. این راهپیمایی نماد بزرگ جهانی شدن اسلام با تکیه بر فرهنگ اهل بیت(ع) است. ما با فرهنگ نبوی و علوی به عنوان اصلی‌ترین نسخه اسلام می‌توانیم بر نسخه های بدلی اسلام غلبه کنیم. اصولاً واقعه عاشورا و اربعین حسینی متعلق به همه انسانها است.

حبیبی با اشاره به پدیده داعش و حرکتهای تکفیری تصریح کرد: اتاق فکر جریان تکفیری در رژیم صهیونیستی است که با مشارکت  فکری آمریکا و انگلیس اداره می‌شود. هدف آنها در هم شکستن مقاومت و ایجاد حاشیه امن برای رژیم خونخوار صهیونیستی و اشغالگر قدس است. لذا راهپیمایی اربعین بزرگترین مانور قدرت در برابر نسخه جعلی اسلام آمریکایی در جوامع اسلامی است.

وی افزود: کسانی که از جهان اسلام در این راهپیمایی حضور پیدا می‌کنند پیام مظلومیت امام حسین(ع) و یاران او را به جوامع خود می‌برند و خود را آماده ظهور منجی عالم بشریت می‌کنند.

وی با اشاره به 16 آذر روز دانشجو اظهار داشت: در این روز بزرگ، رژیم پهلوی سه دانشجوی دانشگاه تهران را در پیش پای ورود نیکسون به تهران ذبح کرد تا از جنبش دانشجویی زهر چشم بگیرد.

حبیبی با اشاره به حرکت هوشیارانه دانشجویان در فاصله 4 ماه از کودتای آمریکایی 28 مرداد بیان داشت: روز دانشجو روز مبارزه با استکبار جهانی به ویژه آمریکاست. کسانی که بخواهند استکبار ستیزی این روز را کمرنگ کنند با آمریکا و نیکسون در ریختن خون سه دانشجوی شهید این روز بزرگ سهیم هستند.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی همچنین با اشاره به اینکه یک وجه دیگر روز 16 آذر مبارزه با استبداد است، گفت: مبارزه با استبداد یکی از مهمترین وظایف حرکت دانشجویی است. ملت ما استبداد پهلوی را سرنگون و نظام مقدس جمهوری اسلامی را مستقر کرد و نقش دانشجویان ما در این مورد نقش مهمی بوده است عده‌ای با نیرنگ و تردستی می‌خواهند با تکیه بر روز 16 آذر روز دانشجو به اسم جنبش دانشجویی استبداد را برگردانند. اینها همان کسانی بودند که در 18 تیر 78 و حوادث خونین فتنه سال 88 در پی بازگشت استبداد به داخل بودند آنها با نفی جمهوریت نظام و ایستادن در برابر رای ملت با غرب در نبرد طراحی شده سرویسهای امنیتی دشمن و بنیادهای آمریکایی از جمله سوروس، زمزمه بازگشت به دوران استبداد را می‌خواستند رقم زنند. خوشبختانه ملت با بصیرت در برابر این پدیده ایستاد و آنها را رسوا کرد.

وی ادامه داد: عده‌ای در فتنه 88 خیال سوء استفاده  از ظرفیت دانشجویی و دانشگاهی را در سر می‌پروراندند که بیداری و بصیرت خود دانشجویان و دانشگاهیان این توطئه را خنثی کرد.

حبیبی تاکید کرد: نباید اجازه داد کسانی که با قیام تاریخی 9 دی ملت ایران مجبور به فرار شدند و به دامن اربابان آمریکایی پناه بردند امروز لباس مبدل بپوشند و بیایند در دانشگاه همان طرح‌های خائنانه براندازی را باز تولید کنند.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد بودجه 94 و کاهش قیمت نفت گفت: کاهش قیمت نفت هم فرصت است هم تهدید، دولت باید از این فرصت برای رفع تهدیدهای اقتصادی استفاده کند. عملیاتی کردن سیاستهای اقتصاد مقاومتی و دیدن آن در بودجه 94 راه حل درست رفع تهدیدها و بهره‌مندی صحیح از فرصت‌ کاهش قیمت نفت است.

وی افزود: میلیاردها دلار طی سه دهه گذشته در صنعت نفت سرمایه‌گذاری شده است بدون آنکه ارزش افزوده آن به طور ملموس در اقتصاد ملی دیده شود. اگر نیمی از آن را ما در کشاورزی و صنایع و به ویژه صنایع بسته‌بندی سرمایه‌گذاری می‌کردیم امروز ایران نه تنها نیازی به واردات محصولات کشاورزی نداشت بلکه قطب کشاورزی منطقه بود.

حبیبی با اشاره به اینکه هنوز مجلس لایحه خروج از رکود را بررسی و تصویب نکرده است، اظهار داشت: دولت باید در بودجه 94 راهکارهای خروج از رکود را با عدد و رقم ببیند. یعنی دولت همه آنچه را که به اقتصاد کشور در سال 94 مربوط است در بودجه 94 ببیند. هر گونه لایحه متمم به معنای این است که بودجه 94 بودجه کل کشور نیست کما اینکه بودجه 93 هم این اشکال بزرگ را داشت.

وی همچنین در مورد تبرئه حسنی مبارک از جنایات و خیانت‌هایی که به ملت مصر کرده بود، گفت: تبرئه مبارک برای جهان اسلام و ملت مصر عبرت‌آموز است. رئیس جمهور منتخب ملت را به اعدام محکوم می‌کنند و یک دیکتاتوری که 30 سال ملت مصر را در برابر صهیونیستها تحقیر کرده و در انقلاب مصر افراد کثیری را کشته و مجروح کرده است، تبرئه می‌کنند. ملت مصر باید این ننگ را از دامن انقلاب پاک کند و دوباره به میدان التحریر برگردد.

حبیبی در مورد قیام سیاهپوستان در ایالتهای آمریکا نیز خاطر نشان کرد: همانطور که اوباما گفته است؛ «مردم آمریکا امروز احساس بی عدالتی می‌کنند» برای همین به خیابانها آمده‌اند. دوت آمریکا باید برای رفع ظلم و ستم به ملت خود پاسخگو باشد.

وی با اشاره به شعار راهپیمایی‌های بزرگ در کلان‌شهرهای آمریکا گفت: راهپیمایی‌های بزرگ سیاه‌پوستان در آمریکا نمادی از فروپاشی نظم سیاسی در این کشور است. میلیونها تن امروز در خیابانهای آمریکا فریاد می زنند آمریکا ناقض حقوق بشر است. با این اوصاف چگونه آمریکا مدعی حقوق بشر در دیگر کشورهاست.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در پایان تجدید انتخاب حضرت آیت الله یزدی را به ریاست جامعه مدرسین و انتخاب حضرت آیت الله موحدی کرمانی به دبیرکلی جامعه روحانیت مبارز را تبریک گفت و این دو انتخاب را اقدامی مبارک برای تقویت وحدت بین وفاداران به انقلاب اسلامی دانست.

 1. اصفهانی
  7 دسامبر 2014

  ایشان بین شکل و محتوا تمایز قائل نشده اند.
  راه پیمائی اربعین شکل است. محتوا ، مشی امام معصوم است. محتوا، سبک زندگی امام معصوم است.
  اصولا تفاوت بین اسلام آمریکائی و اسلام ناب در محتوای آنهاست والا شکل هر دو یکی است.
  صدام هم به زیارت حضرت اباعبدالله علیه السلام میرفت. شاه پهلوی هم به زیارت امام رضا علیه السلام رفته بود. البته خدای ناکرده نمیخواهم عظمت زیارت حضرت سیدالشهدا سلام الله علیه را پائین بیاورم(زبانم لال). نه میخواهم بگویم این شکل ، اگر کنار آن محتوا باشد عالم را زیر و رو میکند.
  لذا آمریکا میتواند یک نسخه ای از اسلام را تولید کند که راهپیمائی اربعین بروند و قمه هم بزنند و در شیپور جدائی دین از سیاست و شیپور تفرقه بین مسلمین هم بدمند.
  قدرت نمائی اسلام ناب در مقابل اسلام آمریکائی در مقاومت است. در سر دادن شعار لبیک یا حسین جلوی چشمان دشمن است.
  ما هم برای همه عزیزانی که به زیارت اربعین رفته اند دعا می کنیم و از خدای مهربان میخواهیم که همه شان به سلامت و با زیارت مقبول برگردند و مزدشان هم این باشد که خدا توفیقشان بدهد که عالم را برای فردا که حضرت بقیه الله ارواحنا فداه ظهور نمودند آماده کنند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: