یکشنبه 07 نوامبر 10 | 10:37

رونمایی از سه فیلترشکن جدید برای مخالفین ایرانی در آمریکا

معاون وزارت خارجه آمریکا در امور ایران گفت که واشنگتن برای دور زدن سیستم فیلترینگ ایران 3 نرم افزار تهیه کرده که در اختیار مخالفان ایرانی قرار خواهد گرفت.


اندیشکده آمریکایی بروکینگز برای منحرف ساختن افکار عمومی جهان از نقض حقوق بشر در آمریکا، جلسه ای با حضور چند پناهنده سیاسی ایرانی از جمله مشاور سیاسی پیشین مهدی کروبی تشکیل داد.

در این جلسه، فایلو دیبل معاون جدید مدیرکل وزارت خارجه آمریکا در امور ایران از استراتژی جهانی آزادی اینترنت که مورد نظر وزیر خارجه آمریکاست صحبت کرد و افزود: ایران نیز در این استراتژی جای دارد و بخشی از آن طرح، در دسترس قرار دادن ۳ نرم افزار رایگان در اختیار ایرانیان داخل کشور است تا بتوانند فرصت بهتری برای دسترسی آزاد به اینترنت و شبکه های ارتباط آزاد بیابند.

در پایان این جلسه از سه نرم افزار تهیه شده به سفارش وزارت خارجه آمریکا رونمایی شد.

بروکینگز با برگزاری این نشست با موضوع وضعیت نقض حقوق بشر در ایران، قصد دارد افکار عمومی را از پرونده حقوق بشر آمریکا به موضوع ایران منحرف کند.

دو ماه قبل نیز مرکز سابان وابسته به اندیشکده “بروکینگز ” نشستی را با حضور 150 کارشناس برجسته و متخصص جهان در حوزه ایران برگزار کرد که تعدادی از مقامات بلندپایه دولت آمریکا نیز در این نشست حضور داشتند و پیشنهاداتی را درباره چگونگی نفوذ و اخلال در ایران مطرح کردند.
در این نشست سعی شده بود تا متخصصان بتوانند به تحلیل عمیقی از سیاست جهانی در قبال ایران دست پیدا کنند و از منظر همسایگان ایران و بازیگران مهم بین‌المللی نظیر چین و روسیه، مسائلی را که توسط ایران مطرح شده بود بررسی کنند.

مرکز سابان که توسط میلیاردر صهیونیست “حیم سابان “(Chaim Saban) راه‌‌اندازی شده است، وابسته به انستیتو بروکینگز است.
انستیتو بروکینگز همان نقشی را در تصمیم‌‌سازی استراتژیک برای حزب دموکرات به ریاست جمهوری اوباما ایفا می‌‌کند، که انستیتو امریکن اینترپرایز برای دولت جمهوری خواهان به رهبری بوش ایفا می‌‌نمود.

برچسب‌ها: ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.