چهارشنبه 10 دسامبر 14 | 16:06
در آستانه اربعین حسینی

فراخوان نخستین«جایزه عکس جهانی اربعین»

در آستانه اربعین حسینی و همزمان با راهپیمایی عظیم از سراسر جهان به سوی کربلای معلی، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، نخستین دوره «جایزه جهانی اربعین» را در ایران و دیگر کشورهای جهان برگزار می‌کند.


13930918000827_PhotoA

در آستانه اربعین حسینی و همزمان با راهپیمایی عظیم از سراسر جهان به سوی کربلای معلی، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، نخستین دوره «جایزه جهانی اربعین» را در ایران و دیگر کشورهای جهان برگزار می‌کند.

در آستانه اربعین حسینی و همزمان با راهپیمایی عظیم دلدادگان آستان حضرت سیدالشهدا(ع) از سراسر جهان به سوی کربلای معلی، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، نخستین دوره «جایزه جهانی اربعین» را در ایران و دیگر کشورهای جهان برگزار می‌کند. متن فراخوان منتشر شده این جایزه به شرح ذیل است:

سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، نخستین دوره «جایزه جهانی اربعین» را همزمان با اربعین حسینی 1393 شمسی، 1436 قمری و 2014 میلادی، برگزار می‌کند. علاقمندان در ایران و دیگر کشورهای جهان می‌توانند با ارسال عکس‌های خود در این جایزه شرکت کنند.

عکس‌های ارسالی ثبت‌ شده توسط تلفن همراه و یا دوربین‌های عکاسی، باید در موضوعات ذیل باشند:

1- پیاده‌روی عظیم اربعین حسینی در کشور عراق

2- برگزاری مراسم اربعین در ایران و دیگر کشورهای جهان

3- صحنه‌های دلدادگی و ابراز ارادت به حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) در ایام اربعین در جای جای جهان

4- رخدادهای مهم در ارتباط با اربعین در کشورهای مختلف جهان

5- موضوع آزاد پیشنهادی ارسال‌کننده اثر مرتبط با اربعین حسینی

مشخصات عکس‌های ارسالی:

تعداد عکس‌های ارسال شده در هر موضوع با تلفن همراه و دوربین عکاسی، حداکثر 5 اثر در نظر گرفته شده است.

ارسال عکس‌ها باید از طریق ایمیل Arbaeen@icro.ir صورت گیرد.

عکس‌های ثبت‌شده توسط دوربین‌های عکاسی معادل حداکثر 100 کیلو بایت و نیز ارسال سی ‌دی در اندازه 50 در 70 سانتی‌متر با 300 دی پی آی، صورت گیرد.

عکس‌های با کیفیت اصلی بر روی سی دی، به نشانی تهران، بزرگراه رسالت، روبروی در شمالی مصلی، مجتمع امام خمینی (ره)، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، اداره‌کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی ارسال شوند.

ارسال عکس‌های با تلفن همراه نیز، از طریق ایمیل مذکور ارسال شود.

ذکر مکان ثبت عکس الزامی است.

شرکت در این بخش برای عموم آزاد است و شرط سنی ندارد.

آثار دریافتی توسط هیأت داورانی متشکل از اساتید برتر عکاسی کشور، مورد ارزیابی قرار گرفته و به سه اثر برگزیده دیپلم افتخار و جایزه ویژه اهدا، خواهد شد.

به صاحبان 3 اثر برگزیده نخست ایرانی، جایزه سفر 10 روزه به عتبات عالیات و به 10 نفر برتر خارجی، جایزه سفر 10 روزه به مشهد مقدس و دیگر اماکن زیارتی کشورمان، تعلق می‌گیرد. به 10 نفر بعدی، جوایز نفیسی اهدا می‌گردد.

مهلت ارسال آثار از 21 آذر ماه مصادف با اربعین حسینی تا 21 دی ماه به مدت یک ماه است.

آثار برگزیده:

آثار برگزیده علاوه بر دریافت جایزه، در قالب «نمایشگاه عکس اربعین» در ایران و نیز رایزنی‌های فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کشورهای دیگر جهان، به نمایش درخواهد آمد. مالکیت آثار دریافتی متعلق به دبیرخانه جایزه است. این جایزه در سال‌های آینده به آثاری در بخش‌های دیگر هنری اهدا خواهد شد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: