دوشنبه 08 نوامبر 10 | 07:37

شهید “عبدالوهاب راهبر” راه شهادت را پیمود

عبدالوهاب راهبر جانباز شیمیایی 70 درصد بعد از 22 سال جانبازی و تحمل عوارض ناشی از مجروحیت به مقام رفیع شهادت نائل شد.


سرانجام یادگار هشت سال دفاع مقدس استان هرمزگان عبدالوهاب راهبر جام شهادت را پس از تحمل 22 سال عوارض ناشی از صدمات شدید مجروحیت نوشید و ظهر یکشنبه روی دستان مردم شهید پرور بندرعباس تشییع شد.

شهید عبدالوهاب راهبر در سال 1347 در روستای نودژ از توابع شهرستان رودان به دنیا آمد.
در سن 16 سالگی به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام و سرانجام در 18 سالگی در منطقه پدافندی فاو بر اثر اصابت ترکش خمپاره از ناحیه دو پا،‌ دو دست و شکم مجروح و به خاطر شدت جراحت وارده پای راست خود را از دست داد.

ساسان صادقی یکی از دوستان نزدیک این شهید در گفتگو با خبرنگار مهر در بندرعباس بیان داشت: شهید عبدالوهاب راهبر از جانبازان شیمیایی دوران دفاع مقدس بودند و از دو سال پیش دچار عوارض ناشی از مجروحیت شیمیایی شد.

وی ادامه داد: از یک سال پیش نیز شدت این عوارض به خصوص در کبد و مغز بیشتر شد و شهادت ایشان هم به خاطر همین مشکلات بوده است.

صادقی با بیان مراجعات مختلف این شهید به پزشکان و عدم دریافت پاسخ صحیح بیان داشت: متاسفانه در بندرعباس هیچ پزشکی نوع بیماری ایشان را به درستی تشخیص نداد و راه درمانی خاصی به جز عمل جراحی تعیین نشد.

وی اضافه کرد: در همین اواخر شهید راهبر به اصرار زیاد دوستانش برای درمان بیماری به تهران مراجعه نمود و مورد معاینه پزشکان قرار گرفت.

صادقی تصریح کرد: در تهران نیز اعلام کردند که آزمایشهای صورت گرفته در بندرعباس مورد تایید ما نیست به همین دلیل از ابتدا آزمایشهای لازم صورت گرفت.

وی اذعان داشت: پزشکان بعد از انجام معاینه های متعدد به این نتیجه رسیدند که شیمی درمانی مناسب ترین راه درمان خواهد بود ولی متاسفنه در اولین مرحله از شیمی درمانی نیز دچار کما شدند و در سن 43 سالگی به درجه شهادت نائل آمدند.

شهید راهبر جمعه هفته گذشته در بیمارستان صنعت نفت تهران چشم از جهان فرو بست و صبح امروز روی دستان مردم بندرعباس با حضور فرماندهان سپاه، ارتش و مدیران ارشد استان هرمزگان تشییع و برای تدفین به زادگاهش منتقل شد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.