یکشنبه 14 دسامبر 14 | 09:05
حجت‌الاسلام غلامی:

علوم انسانی سکولار، ضدمبارزه است

رئیس مرکز پژوهش‌های علوم انسانی اسلامی صدرا در حاشیه پیاده‌روی بزرگ اربعین گفت: علوم انسانی سکولار ضدمبارزه است و ملت‌ها را آماده هضم شدن در غرب و تسلیم در برابر جبهه باطل می‌کند.


رئیس مرکز پژوهش‌های علوم انسانی اسلامی صدرا در حاشیه پیاده‌روی بزرگ اربعین گفت: علوم انسانی سکولار ضدمبارزه است و ملت‌ها را آماده هضم شدن در غرب و تسلیم در برابر جبهه باطل می‌کند.

«من عاشق مبارزه با صهیونیست ها هستم» یک کمپین در فضای مجازی است که اصل ماجرا آن به ‏فرازی از فرمایشات مقام معظم رهبری در چهارم آذرماه جاری بازمی‌گردد: «گاهى بعضى از جوان‌هاى ما که مراجعه می‌کنند و جوابى ‏نمى‌شنوند، به من نامه می‌نویسند و التماس می‌کنند که اجازه بدهید ما برویم در صفوف مقدم با رژیم صهیونیستى بجنگیم. ‏ملت، عاشق مبارزه‌ با صهیونیست‌ها است و جمهورى اسلامى‌ [هم این را] نشان داده است». این کمپین در پیاده روی بزرگ اربعین حسینی نیز حضور چشمگیری داشت و افراد بسیار از ملیت های گوناگون نسبت به پیوستن به این اقدام کردند.

حجت الاسلام رضا غلامی یکی از امضاکنندگان این کمپین گفت: امروز شناخت صحیح مرز جبهه حق و باطل و پررنگ نگه داشتن آن یکی از تکالیف نیروهای انقلابی در سطح جهان است، نباید کوچکترین تردیدی داشت که دشمن درجه یک مسلمانان جهان و آنهایی که قلوب خود را با اسلام ناب محمدی(ص) گرده زدند، رژیم صهیونیستی است. این رژیم تمام توان خود را بر نابودی اسلام انقلابی متمرکز کرده و از هر تلاشی در این زمینه دریغ نمی کند.

وی افزود: رژیم صهیونیستی پشت سر همه جنایت ها و فتنه گری ها در جهان اسلام است و ما باید از هر فرصتی برای ضربه زدن و متلاشی کردن این رژیم استفاده کنیم. البته همانطور که رهبر معظم انقلاب بارها فرمودند به برکت مجاهدتهای جوانان انقلابی، امروز رژیم صهیونیستی از هر زمان ضعیف تر است و شمارش معکوس برای از پا درآمدن آن آغاز شده، لکن باید توجه داشت که این فصل از جهاد با این رژیم وحشی از فصول قبلی به مراتب سخت تر است، چرا که جبهه هایی از سوی آن به وجود آمده که قوه محرکه آن فریب و نیرنگ و فتنه گری است.

غلامی ادامه داد: از طرف دیگر میخواهم روی این نکته کلیدی تأکید کنم که مبارزه با رژیم صهیونیستی به مثابه سر نظام استکبار جهانی، منحصر به جهاد نظامی نیست. باید در این مبارزه دهها جبهه را گشود و مبارزه را همه جانبه کرد؛ جبهه فرهنگی، جبهه فکری، جبهه رسانه ای و … .

رئیس مرکز پژوهش‌های علوم انسانی اسلامی صدرا گفت: هم اکنون کارهایی که جوانان انقلابی ما در حوزه علم انجام می دهند و به لطف الهی انحصارات علمی به وجود آمده را یکی پس از دیگری می شکنند، کمتر از جهاد نظامی نیست. البته در عرصه علم در رأس همه مجاهدتها، مجاهدت برای آزادسازی علوم انسانی از زندان تحجر مدرن و گشایش درهای آزاداندیشی به روی مردم است. نباید شک کرد، با علوم انسانی وارداتی و غربی نمی توان مبارزه کرد.

وی تصریح کرد: علوم انسانی سکولار ضد مبارزه است و ملت ها را آماده هضم شدن در غرب و تسلیم در برابر جبهه باطل می کند.

غلامی در پایان خاطرنشان کرد: روش ما در تحول علوم انسانی مبتنی بر آزاداندیشی است. قرار نیست هیچ علمی و فکری بر کسی تحمیل شود؛ کافی است فضای آزاداندیشی به وجود آید و واقعیت های فکری و علمی برای مردم با استدلال بیان شود تا ببینیم نهایتاً چه علمی می تواند کشور ما را به پیشرفت حقیقی برساند؛ علوم سکولار یا علوم اسلامی؟

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: