یکشنبه 14 دسامبر 14 | 12:34
ترکی الشلیل اعلام کرد:

فیلتر ده‌هزار حساب کاربران توییتر در عربستان

سخنگوی رسمی هیات امر به معروف و نهی از منکر عربستان سعودی اعلام کرد: واحد جرایم انفورماتیک در یکسال گذشته حدود 10117 حساب کاربری غیرقانونی را در توییتر به دام انداخته است.


8b870ea1d6f611c32807f92524ea65a7_M

سخنگوی رسمی هیات امر به معروف و نهی از منکر عربستان سعودی اعلام کرد: واحد جرایم انفورماتیک  در یکسال گذشته حدود 10117 حساب کاربری  غیرقانونی  را در توییتر به دام انداخته است. 
«ترکی الشلیل» در این باره با اشاره به اینکه اکونت های مذکور اقدام به  انتشار مطالب ضد اخلاقی و ضد دینی می کردند، گفت: برخی از حساب ها مسدود شد و برخی دیگر صاحبانشان بازداشت شدند و  برخی نیز نصایح لازم در این زمینه را پذیرفتند. 
وی به دشواری برآورد حساب هایی که اقدام به انتشار افکار ملحدانه و اعتقادات باطل و شیطانی می کنند، اعتراف کرد و خاطرنشان کرد: با توجه به کثرت چنین حساب هایی و تنوع روش های مورد استفاده در انتشار مطالب، شمارش آنها امکان پذیر نیست. 
سخنگوی امر به معروف عربستان با اشاره به اینکه واحد مبارزه با جرایم انفورماتیک نقش به سزایی در پیگیری چنین حساب هایی ایفا می کنند، تاکید کرد: فعالیت های این واحد به دو بخش تقسیم می شود بخش اول ابلاغیه ها و شکایت های شهروندان را دریافت، و اقدام به تصحیح آنها می کند و بخش دوم، کنترل و رصد مطالب منتشر شده در سایت های اینترنتی و برنامه ه را برعهده دارد. 
از طرف دیگر عوض العساف وکیل متخصص در بخش ارتباطات و تکنولوژِی اطلاعات در این باره گفت: براساس قانون مبارزه با جرایم انفورماتیک، مجازات مجرمان در این زمینه، حبس تا پنج سال و پرداخت جریمه سه میلیونی و یا یکی از این دو است.
العساف خاطرنشان کرد: مجازات شامل افرادی می شود که از طریق اینترنت به سیستم عمومی، ارزش های دینی، عرف و حریم خصوصی افراد اهانت کنند و همچنین شامل افرادی می شود که با ایجاد حساب کاربری نسبت به تفرقه و  افکار ملحدانه دعوت می کنند و یا افرادی که دارای اعتقادات غلط و خلاف شرع هستند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: