پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹
سه شنبه ۲۵ آذر ۹۳ | ۲۳:۳۰

«نماد روشنفکری» روی میز صفارهرندی

قرار بود این مراسم به گفته دبیر انجمن مستقل، در سالن فردوسی دانشکده ادبیات دانشگاه تهران برگزار شود، اما دانشجویان این دانشکده با ترعیب و ارعاب هیأت رئیسه دانشکده ادبیات، مانع از برگزاری این همایش در سالن فردوسی شدند.


سومین همایش «سدی در برابر فتنه» عصر امروز (سه‌شنبه) به همت انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران در سالن شیخ انصاری دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران با حضور محمدحسین صفار هرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و عزت‌الله ضرغامی رئیس سابق سازمان صدا و سیما و عضو شورایعالی فضای مجازی، برگزار شد. این مراسم با حاشیه‌هایی همراه بود که از نظرتان می‌گذرد:

*قرار بود این مراسم به گفته دبیر انجمن مستقل، در سالن فردوسی دانشکده ادبیات دانشگاه تهران برگزار شود، اما دانشجویان این دانشکده با ترعیب و ارعاب هیأت رئیسه دانشکده ادبیات، مانع از برگزاری این همایش در سالن فردوسی شدند.

*این مراسم در حالی برگزار شد که جمع کثیری از دانشجویان حضور داشتند.

*در این مراسم، تصاویری که مربوط به برنامه سخنرانی روز گذشته حسین شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه کیهان و با عنوان «پروژه آشوب توسط اعصای تشکل معلوم‌الحال کلید خورد/ چماق‌داران به دنبال بر هم زدن نظم دانشگاه» بود، بر روی جایگاه نصب شده بود.

*دبیر انجمن مستقل متنی درباره پرتاب لنگه کفش به صفارهرندی در سال 88 قرائت کرد و گفت: آن زمان آقای صفار بدون هیچ واکنشی خم شد، لنگه کفش را برداشت و گفت که «جامعه مدنی‌تان را به سمت ما پرتاب نکنید».

*مسئولان برگزاری این مراسم در اعتراض به آن اقدام سال 88، لنگه کفشی را روی میز صفارهرندی قرار داده و ذیل آن نوشته بودند: «این است نماد روشن فکری!»

*صفارهرندی نیز در واکنش به این اقدام دانشجویان گفت: البته آن کفشی که به سمت ما پرتاب کردند گران‌تر بود گویا قدرت خرید دانشجوها کم شده است.

*در این مراسم کلیپی درباره اذعان پنهانی محمد خاتمی به عدم امکان تقلب در انتخابات سال 88 پخش شد که با تشویق‌های مکرر حضار مواجه شد.

*همچنین در این همایش کلیپی از فیلم سینمایی «قلاده‌های طلا» که درباره فتنه 88 بود نیز پخش شد.

*هنگامی که عزت‌الله ضرغامی در حال رفتن روی سن برای سخنرانی بود، دانشجویان با شعار «عزت! دوستت داریم» او را مشایعت کردند.

*در پایان این مراسم نیز از محمدحسین صفارهرندی و عزت‌الله ضرغامی به عنوان سرداران پاسدار دستاوردهای انقلاب اسلامی و نیز علی‌رام نورایی بازیگر قلاده‌های طلا و خانواده 2 تن از شهدای فتنه 88 تقدیر و تشکر شد.

– See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930925001279#sthash.2Iv1mi5D.dpuf

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: